Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (29.11.2019)

ОВЕН

Работa: Иако на прв поглед делува се како што треба, во вашето опкружување сепак постојат проблеми околу вас.

Љубов: Вљубени сте, и не ви е лесно да и пријдете на личноста која ви се допаѓа.

Здравје: Проблеми со срцето.


БИК

Работа: Нема потреба да се грижите околу работата, може да се надевате дека ситуацијата ќе ви се поправи и стабилизира.

Љубов: Односот со саканата личност ќе ви биде проблематичен во следниот период.

Здравје: Пад на имунитетот е можен.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Постојат бројни ограничувања и не можете поради тоа да остварите се што сакате на полето работа.

Љубов: Партнерот се труди да ви покаже искрени чувства кои ги има кон вас, но вас како тоа да не ви е доволно.

Здравје: Проблеми со бубрезите.


РАК

Работа: Нема да имате премногу работни обврски. Ќе се посветите на некое хоби или други активности.

Љубов: Ви пречи помислата дека поранешниот партнер би можел да има било какво влијание на вашата врска.

Здравје: Проверете крвна слика.


ЛАВ

Работа:Имате среќа и задоволни сте од околностите во кои се наоѓате кога е во прашање работата.

Љубов: Поволен ден за ново познанство е пред вас. Надевајте се на позитивни промени.

Здравје: Водете сметка околу крвниот притисок.


ДЕВИЦА

Работа: Поволен ден за почнување на нова работа, судбината ви е наклонета по прашањето на нови проекти.

Љубов: Ако сте во долга врска, можно е односот со саканата личност да ви западнува во монотонија.

Здравје: Проблеми со цревата.


ВАГА

Работа: На ова поле не ви е лесно да го реализирате сето она кое го посакувате. Дајте си себе време.

Љубов: Се впуштате во флерт со личноста која ви значи. Водете сметка околу тоа дали личноста има некој(а) друг(а).

Здравје: Чувствително грло.


ШКОРПИЈА

Работа: Доаѓате до мал прилив на пари отколку што сте очекувале. Можно е да имате некои проблеми со долгови или трошоци.

Љубов: Љубовната ситуација ќе се стабилизира во следниот период.

Здравје: Зголемен апетит.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Доаѓате до подобрување на ситуацијата кога е во прашање ова поле. Можно е да имате поволни околности.

Љубов: На емотивен план ве очекуваат проблеми со саканата личност кои не можете лесно да ги решите.

Здравје: Чувајте се од можни повреди.


ЈАРЕЦ

Работа: Можни се критики од вашите надредени, но важно е да ги прифатите дипломатски.

Љубов: Сигурно се чувствувате крај партнерот и убаво ви е кога сте заедно. Вашиот брак генерално добро функционира.

Здравје: Проблеми со килограмите.


ВОДОЛИЈА

Работа: Ќе оставите многу позитивен впечаток на своите соработници. Ве очекува важен работен разговор.

Љубов: Личноста која живее во ваша близина, ќе покаже дека почнала да има романтични чувства.

Здравје: Проблеми поради исцрепеност.


РИБИ

Работа:Слободно кажете го своето мислење, и бидете подготовени да се изборите за својот работен статус.

Љубов: Постои можност со саканата личност да остварите стабилна и позитивна атмосфера во односот.

Здравје: Добро.

GOLD
To Top