Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (30.07.2019)

ОВЕН

Работа: Очекувајте поддршка од соработниците кои се со вас. Работното поле ви се врти на позитивен начин.

Љубов: Ако сте слободни, денот е поволен за нови љубовни познанства.

Здравје: Внесувајте повеќе течности.


БИК

Работа: Подготвени сте да работите прекувремено и да се докажувате уште повеќе за еден ден да остварите унапредување.

Љубов: Ако ви се допаѓа личност која ја познавате преку работа, може да има компликации.

Здравје: Водете сметка околу имунитетот.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Немојте да дозволите било кој да влијае на вашите одлуки кои би требало да бидат самостојни.

Љубов: Можно е да посакувате нова љубов и да ви е потребно повторно да се чувствувате сакани.

Здравје: Чувствително грло.


РАК

Работа: Не ви е претерано поволен ден и не сте подготвени да повлечете некои потези кои ви делуваат неминовно.

Љубов: Очекувајте добар однос со партнерот. Имате чувство дека совршено се сложувате.

Здравје: Ве мачи вртоглавица.


ЛАВ

Работа: Поволен е денот за занимавање со приватна работа. Доколку планирате нови вложувања, ќе ви се исплатат.

Љубов: Очекувајте интересен развој на случувањата со саканата личност. Вашиот однос се менува.

Здравје: Слаба циркулација во пределот на нозете.


ДЕВИЦА

Работа: Новите случувања на ова поле би можеле да ве покренат во позитивен правец. Очекувајте шанса да напредувате.

Љубов: Ве очекува интересно познанство преку пријател или на некое јавно место.

Здравје: Сосема добро.


ВАГА

Работа:  Потрудете се сериозно да се посветите на своите обврски за да избегнете критики од надредените и несогласувања со нив.

Љубов: Крај саканата личност владее тензија и постои некоја несигурност во вашиот однос.

Здравје: Проблеми со бубрезите.


ШКОРПИЈА

Работа: Сте решиле да се посветите на својата работа и да решите некои важни работи кои чекале долго време.

Љубов: Можно е познанство кое ви е важно што и натаму не преминало во врска. Но работите на тоа работите да се променат.

Здравје: Проблеми со стомакот.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Доколку бидете напнати, можете лесно да направите нови несогласувања и отежнувања во комуникацијата со соработниците.

Љубов: Спонтано ќе успеете да остварите познанство со личноста која во вас ќе разбуди чувства.

Здравје: Пад на иминутетот.


ЈАРЕЦ

Работа: Нови информации ви доаѓаат и подготвени сте во практична смисла да се посветите на своите работни обврски.

Љубов: Можно е да ви се допаѓа личност која не ја познавате доволно добро.

Здравје: Избегнувајте алкохол.


ВОДОЛИЈА

Работа: Вам ви е овој ден многу поволен и може да очекувате позитивни пресврти и решавање на проблемите.

Љубов: Доаѓате до интересно познанство кое многу скоро би можело да ве одведе до нова врска.

Здравје: Полни сте со енергија.


РИБИ

Работа: До крајот на денот ќе имате пресврти кои не ги очекувате, но на крајот се ќе заврши многу добро за вас.

Љубов: Ви се враќа љубов од минатото, иако можеби за такво нешто не сте подготвени.

Здравје: Несоница.

GOLD
To Top