Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (30.08.2019)

ОВЕН

Работа: Можно е да имате прилика да најдете нова работа која ќе ви одговара повеќе од старата.

Љубов: Ви се допаѓа личност од вашето опкружување. Пријдете и слободно.

Здравје: Водете сметка околу холестеролот.


БИК

Работа: Ве очекуваат мали проблеми кога е во прашање работата. Можно е да не може да се организирате на вистинскиот начин.

Љубов: Несигурни сте во своите чувства и не сакате да го повредите партнерот со ветувања.

Здравје: Водете сметка околу инфекции.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Очекувајте многу и се залагате за својата работа. Важно ви е да остварите промени на ова поле.

Љубов: Можно е да сметате дека вашиот партнер е неодлучен и тоа не ви се допаѓа. Барате повратна информација.

Здравје: Водете сметка околу бубрезите.


РАК

Работа: Имате многу обврски, напорно работите и сте посветени на работата. Приоритет ви е на полето кариера да напредувате.

Љубов: Имате силни емоции кон вашиот партнер и се надевате дека вашиот однос во иднина ќе се стабилизира.

Здравје: Пад на имунитетот.


ЛАВ

Работа: Ве очекува ден кој ви носи голем број работни задолжувања. Важно е одговорноста сериозно да ја прифатите.

Љубов: Ве очекува интересен ден во кој ќе имате многу романтични моменти со саканата личност.

Здравје: Проверете ја диоптријата.


ДЕВИЦА

Работа: Се на ова поле ви оди лесно. Задоволни сте од околностите кои ги имате на ова поле.

Љубов: Ако сте во брак, ве очекува период во кој со саканата личност ќе имате чести караници.

Здравје: Водете сметка за стомакот.


ВАГА

Работа: Засега најдобро е да не превземате значајни чекори на полето работа, не е време за големи промени.

Љубов: Ве очекува поволен ден за љубов. Саканата личност отворени ви ги покажува своите чувства.

Здравје: Внесувајте повеќе витамини.


ШКОРПИЈА

Работа: Потребен ви е нечиј совет за да решите работна дилема. Не сте сега подготвени да носите одлуки.

Љубов: Пред вас е ново познанство кое може да биде интересно.

Здравје: Хронични тегоби се можни.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Вие можете да постигнете голем успех кога е во прашање работата. Важно е да останете упорни и доследни кон своите принципи.

Љубов: Саканата личност сака да поминува повеќе време со вас, но за вас тоа е неизводливо.

Здравје: Проблеми со штитна жлезда.


ЈАРЕЦ

Работа: Моментално сте во фаза на некој мал застој на работното поле, и не ве очекуваат претерано нови случувања.

Љубов: Размислувате за поранешната љубов која на некој начиј и натаму ја сакате. Не ви е лесно да продолжите понатаму.

Здравје: Проверете ја крвната слика.


ВОДОЛИЈА

Работа: Водете сметка околу своите работни одговорности, немојте да правите нови грешки.

Љубов: Поволен ден за промени кои сакате да ги остварите. Активирајте се околу личност која ви значи.

Здравје: Проблеми со несоница.


РИБИ

Работа: Соработните со кои сте опкружени ќе покажаат дека имаат желба да учат од вас.

Љубов: Личноста во која сте вљубени, исто така има чувства кон вас. Поволен е денот за почеток на врска која би траела на долги патеки.

Здравје: Мали проблеми со хормоните.

GOLD
To Top