Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (30.10.2018)

Овен

Во принцип, треба да ви биде подобро во однос на вашите иницијативи. Ќе добиете интересно изненадување. Тоа може да биде предмет или информација, но со голема корист. Ќе добиете многу убави вести, не се откажувајте од вашите претходни намери.

Бик

Следете ги вашите принципи. Не се придржувајте до никаков совет. Ќе наидете на проблеми и ќе гонадминете тоа ако мислите брзо и ги прочитате документите.

Близнаци

Не прифаќајте подароци и сугестии за профитабилни заеми. Сеè додека чувствувате дека ќе се најдете во неповолна ситуација. Координирајте ги сите ваши активности со вашата сакана личност, оттаму ќе добиете безусловна поддршка.

Рак

Надворешна привлечност, внатрешен песимизам … И каде? Воздржете од сопствените искуства и внимателно следете ги настаните околу вас. Многу лесно ќе ги решите проблемите.

Лав

Ќе се справите со старите “сопирачки” на нов начин. Почетокот наскоро ќе биде решен брзо. Она што долго време го провлекувате може да остане виси.

Девица

Ситуацијата ќе биде тешка. Тешкотиите ќе бидат главно професионални. Одбранете ги интересите и гледајте. Мали промени ќе бидат корисни.

Вага

Вие сте расеани. И премногу сонливи. Лошо е тоа што ги применивте вашите соништа на случајни луѓе кои ќе ве заведат. Во ваша корист е да бидете изолирани.

Скорпија

За разлика од другите времиња, би било корисно да се концентрирате на себе. Вие не може да бидете самокритични, но барем делумно ќе ги дефинирате вашите недостатоци.

Стрелец

Ќе има изненадувања. Оценете го нивниот ефект. Ако е непријатно, помислите на некоја забава за учесниците. Ако важно е да бидете заедно.

Јарец

Не ги товарете другите со задачи. И не се мешајте со други проблеми, за да не се обвинувате за други гревови. И ако се уште имате свој, бидете внимателни и дискретни.

Водолија

Ако сакате да направите нешто, направете го тоа со разум. Секоја активност направена со емоции ќе пропадне или ќе биде губиток. Избегнувајте објаснувања за личните чувства.

Риба

Прикажете жед. Не отстапувајте пред блиски, кои имаат огромна желба да го купат ова или она, но овие купувања се неосновани и необејктивни. Најпрво ќе бидат лути, но скоро ќе ги разберат вашите аргументи.

GOLD
To Top