Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (31.07.2019)

ОВЕН

Работа: Потрудете се да ги исправите грешките кои порано сте ги правеле, и признајте си себе и на другите дека и вие умеете да направите пропуст.

Љубов: Не сакате да се откажете од врска во која сте, иако ситуацијата е проблематична.

Здравје: Проблеми со нозете.


БИК

Работа: Ќе направите се што можете за да успеете да ги подобрите околностите на вашето работно место.

Љубов: Очекувајте интересно познанство во попладневните часови. Пред вас е поволна фаза.

Здравје: Внимавајте на шеќер.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Разочарани сте, затоа што не сте успеале да го постигнете успехот кој сте го сакале на ова поле. Потрудете се некои работи да ги прифатите.

Љубов: Можно е да ве оптоваруваат разговори со саканата личност и да се ладите.

Здравје: Хроничен умор.


РАК

Работа: Немојте да ризикувате било што денеска, и потрудете се своите обврски да ги завршувате на време.

Љубов: Можно е саканата личност да не ви поклонува доволно внимание и полека да се ладите. Имате желба да раскинете.

Здравје: Проблеми со срцето.


ЛАВ

Работа: Не е поволен ден за поголеми трансакции и би можело да дојде до некои грешки или до некои компликации на ова поле.

Љубов: Ако сте во брак, можно е со саканата личност да имате криза која трае веќе долго време.

Здравје: Проблеми со стомакот.


ДЕВИЦА

Работа: Избегнувајте претерано напрегнување и претерано форсирање на нови работни случувања затоа што денот ви е неповолен.

Љубов: Вашето импулсивно однесување ве носи до големи проблеми со саканата личност.

Здравје: Проблеми со дишните патишта.


ВАГА

Работа: Финансиите не ви се стабилни и загрижени сте поради тоа. Можно е околностите на ова поле да ви се комплицирани.

Љубов: Не сте сигурни во своите чувства и потребно ви е некое време да дефинитирате што сакате.

Здравје: Хормонални пречки.


ШКОРПИЈА

Работа: Нема да успеете да ги остварите своите идеји и денеска среќата не е на ваша страна. Потрудете се да бидете трпеливи.

Љубов: Делувате незаинтересирано и партнерот ви замерува. Можно е од ваша страна да се губат чувствата.

Здравје: Можна главоболка.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Загрижени сте за развојот на ситуацијата на ова поле, и имате впечаток дека околностите се против вас.

Љубов: Можно е да сте несигурни и љубоморни, па тоа ви претставува одреден проблем на ова поле.

Здравје: Подложни сте на депресија.


ЈАРЕЦ

Работа: Можно е да немате добар однос со колегите, денеска некои конфликти можно е дополнително да се засилат.

Љубов: Сакате да ви се случи нова љубов, но за жал, на тоа поле кај вас нема поголеми промени.

Здравје: Проблеми со циркулацијата.


ВОДОЛИЈА

Работа: Потрудете се денеска да бидете доволно тактични и да балансирате на работното поле.

Љубов: Можно е повеќе да немате исти чувства кон партнерот и се повеќе размислувате за прекин.

Здравје: Вкочанетост.


РИБИ

Работа: Не е поволен ден за важни одлуки. Потрудете се да го направите она што можете за ситуацијата да ви се поправи.

Љубов: Ви се допаѓа личност која отворено не го искажала своето мислење за вас.

Здравје: Проблеми со холестеролот.

GOLD
To Top