Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (31.12.2019)

ОВЕН

Работa: Имате шанса со соработниците да остварите добар однос и во славеничко расположение да влезете во новата година.

Љубов: Саканата личност максимално ве поддржува по сите прашања, и среќни сте.

Здравје: Проблеми со циркулацијата.


БИК

Работа: Пред празниците ќе донесете некои многу важни одлуки кои на долги патеки ќе се одрезат на вашата кариера.

Љубов: Можно е да не сте подготвени за авантури и вашата новогодишна желба е да влезете во врска.

Здравје: Одморајте што повеќе.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Во текот на денешниот ден ги привршувате работите кои ви биле важни за растоварени да влезете во новата година.

Љубов: Ве очекува некоја тајна љубов која во вас ќе разбуди чувства на кои сте заборавиле.

Здравје: Вкочанетост во грбот.


РАК

Работа: Може да очекувате дека ќе имате неизвесности пред празниците и вашата ситуација ќе биде нестабилна.

Љубов: Односот со саканата личност би можел да ви тргне во сериозен правец.

Здравје: Водете сметка околу исхраната.


ЛАВ

Работа: Можно е наскоро да ви се отворат нови хоризонти и нови работни шанси за соработка со странство.

Љубов: Наскоро ве очекува планирање на романтично празнично патување со саканата личност.

Здравје: Добро се чувствувате во својата кожа.


ДЕВИЦА

Работа: Ќе имате среќа на полето финансии во новогодишната ноќ, па можна е и некоја добивка.

Љубов: Можно е да имате дилеми околу емоциите и не сте сигурни дали со партнерот да останете во врска.

Здравје: Хронични проблеми.


ВАГА

Работа: Ве очекува период во кој ќе размислувате на сериозен почеток на приватна работа.

Љубов: Ве очекува добар однос со саканата личност. Верувате еден на друг и во новата година може да планирате и деца.

Здравје: Тегоби врзани за грло.


ШКОРПИЈА

Работа: Вашата новогодишна желба и одлука ќе биде врзана за полето работа. Подготовени сте за промена на работното место.

Љубов: Можно е да не сте сосема задоволни од односот кој го имате со саканата личност.

Здравје: Проблеми со стомакот.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Ве очекува поволен период во текот на празниците малку да одморите од обврските.

Љубов: Ако сте слободни, би можеле токму во новогодишната ноќ да запознаете една личност со која ве очекува една убава врска.

Здравје: Проблеми со дишните патишта.


ЈАРЕЦ

Работа: Во текот на денешниот ден ќе бидете посветени на приватниот живот и славјето за новата година, а работата ќе ви биде на второ место.

Љубов: Многу ви е важно со саканата личност да остварите добар однос.

Здравје: Добро.


ВОДОЛИЈА

Работа: Пред вас е период во кој би можеле да очекувате нови работни шанси за соработка и заработка.

Љубов: Ве очекува интересен флерт и шанса за ново познанство. Нови љубовни случувања во доаѓаат во новата година.

Здравје: Внимавајте на исхрана.


РИБИ

Работа: Пред вас е период во кој ќе имате значајни работни одлуки но и значајно подобрување на финансиите.

Љубов: Кога е во прашање љубовта, ве очекува период во кој би требало да имате стабилна ситуација.

Здравје: Внимавајте на очите.

GOLD
To Top