Новости

Астрологија

Како да импресионирате жена според нејзиниот хороскопскиот знак

Во канцеларијата има една прекрасна девојка, во вашето соседство или во продавницата каде често одите, и сакате да и пријдете. Но вие не знаете како да и пријдете и што да и кажете. Нејзиниот хороскопски знак може да ви помогне во тоа бидејќи тој ќе ви открие што таа сака да чуе и начинот на кој би требало да се однесувате во врска со неа.

 

Овен

Овновите се многу детерминирани и спремни да работат вредно за да го добијат тоа што го сакаат.

На почеток

Да се избегнува да се зборува директно нема да ви помогне да напредувате далеку со жената овен бидејќи таа многу бргу ќе изгуби интерес. Бидете директни но сепак бидете љубезни. Кажете како се чувствувате и немојте да бидете обесхрабрени ако на почетокот таа се спротиставува.

Подоцна

Покажете поддршка за тоа што таа го прави и како се чувствува. Вашиот овен нема да ја прифати вашата доминација, па затоа бидете спремни за компромис. Таа ќе мрази ако покажувате знаци на самосожалување, па затоа бидете оптимистични и енергични кога поминувате време со неа.

Бик

Биковите се роматнични души кои сакаат да покажат малку наклонетост. Но во исто време тие го очекуваат истото од партнерите.

На почетокот

Не размислувајте премногу кога зборувате со жена бик. Таа ќе ја цени вашата спонтаност иако вие понекогаш ќе се мачите да најдете збороови или да кажете нешто неочекувано.

Подоцна

Бидете директни со вашите планови во врска со неа. Кога ќе дојде вистинското време, покажете наколнетост преку тоа што ќе ја допирате, гушкате или ја бакнувате. И дајте и до знаење дека лојалноста е важна за вас. Дефинитивно е важна за неа…

Близнаци

Близнаците често немаат влакна на јазикот и генерално лесно се возбудуваат. Тоа се добри вести за вас.

На почетокот

Започнувањето разговор (или врска) со жена близнак е како ветар. Можете да очекувате дека е зборлеста, но ова не значи дека вие ќе стоите таму тивки и ќе слушате. Нема да и се допадне тоа. Реагирајте со скоро иста количина на зборливост зада и покажете дека сте добар соговорник.

Подоцна

Покажете и дека уживате во животот. Таа може да покаже нервоза во ваша близина од време на време, но ота не значи дека не и се допаѓате. Тоа значи дека е потребно да бидете подиректни во врска со вашите намери и чувства.

Рак

Раковите се познати како многу емотивни знаци. Тие реагираат добро со луѓе кои ги разбираат.

На почетокот

Ако можете да го решите проблемот на жената рак, вие сте на добар пат да воспоставите добра почетна комуникација а подоцна и врска. Но што ако таа нема проблем за кој е потребно решение? Тогаш ќе мора вие да и создадете проблем за неа JТоа би бил мал и сладок проблем.Ако и создадете голем проблем нема да имате апсолутно никакви шанси вие двајца да се споите. Ќе имате нула шанси!!!

Подоцна

Бидете таму секојпат кога ќе и бидете потребни, дури и ако нејзините потреби ви се видат смешни. Бидете силни, полни со самодоверба и детерминирани бидејќи на вашиот рак и е потребна таква личност крај неа.

Лав

Лавовите се љубезни и пријатни луѓе кои сакаат да се забавуваат.

На почеток

Бидете љубезни и пријатни како што е таа. Лавовите обично паѓаат на вистински џентлмени, затоа немојте да се двоумите да и понудите своја помош ако и е потребна. Отворете и ја вратата за неа, собирајте ги работите ако таа ги испуштила или понудете и шоља со кафе. Едноставен, љубезени ефективен!

Подоцна

Лавовите сакаат нивните мажи да бидат доминантни во одредени случаи и затоа е потребно да играте улога на мачо маж.

Девица

Вагите се педантни и работат вредно. Но тие сакаат да се забавуваат кога се слободни!

На почеток

Вагите сакаат нивните мажи да бидат…мажествени. Бидете самоуверени со вистиннската количина на лош став и вие сигурно ќе го придобиете нејзиното внимание. Кога зборувате со неа, однесувајте се како да не сте заинтересирани за неа. Тоа навистина ќе ги придвижи….

Подоцна

Ако глумењето незаинтересираност функционира најдобро на почетокот ова сигурно нема да фунционира подоцна. Кога ќе се одреди што сакате едно кај друго, ќе биде потребно да ја третирате како кралица. Но тоа нема да биде со зборови бидејќи таа ќе ја презира вашата слаткоречивост. Дозволете вашите дела да зборуваат за вас!

Вага

Вагите се нежни и чувствтелни. Тие бараат многу од нивните партнери но се исто така спремни да дадат многу.

На почеток

Ќе бие потребно да ги работите работите побавно со вагата. Немојте ни да помислите да и се пуштите пред да воспоставите пријателство. Ова значи дека најдобрата стратегија е да се однесувате кон неа како со пријател.

Подоцна

Вашата вага ќе очекува да бидете за неа присутни сето време. Бидете спремни да правите компромиси и да се обидете да гледате на работите од нејзин агол. И бидете нежен со неа, кога е во друштв осо други и кога сте двајцата сами.

Шкорпија

Шкорпиите се страствени и спонтани. Тие сакаат да ги прават работите по нивно.

На почеток

Потребно е да и пристапите со јасен план. Таа ќе се обиде да ви даде отпор и да ве збуни. Немојте да и дозволите. Бидете полни со самодоверба и бидете упорни.

Подоцна

Физичката страна на вашата врска ќе и биде многу важна на шкорпијата, па затоа бидете спремни за бесони ноќи и многу изненадувања. Имајте очи само за неа и дури немојте и да помислувате да имате средби со други жени освен можеби со мајка ви.

Стрелец

Изгледот е многу важен за стрелците и нивниот и на мажите кои сакаат да ги импресионираат.

На почеток

Најпрвин, ќе треба да бидете во своето најдобро издание кога ќе приоѓате на жена стрелец. Таа ќе ги примети најситните несовршености како што се нечисти нокти, извалкани чевли и изгужвана облека. Ќе можете да и дадете комплимент за нејзиниот изглед бидејќи напорно работела на него.

Подоцна

Ќе биде потребно да се потрудите повеќе за да стрелецот да остане ваш. Комплименти, подароци и докази за наклонетост ќе ви помогнат да стигнете далеку. И покажете малку љубомора кога е таа во друштво на други мажи бидејќи тоа ќе и покаже дека навистина се грижите.

GOLD
To Top