Новости

Астрологија

Како хороскопските знаци покажуваат љубов

Овен

Секогаш диктираат темпо како во кревет,така и надвор од него.Секогаш знае што му причинува задоволствово љубовниот однос,така што и другите ги возбудува.За нив љубовта и сексот се две различни категории.Ужива во секој дел од неговото и телото од партнерката.

Бик

Многу се вешти и во љубовно и во сексуално заведување,секогаш наоѓаат начин рацете и усните на партнерот да се на вистинско место,многу го возбудуваат долги бакнежи и страствени допири.

Близнаци

Сака љубовно сексуална авантура или пак да се чуствува така при водењето љубов. Ги возбудува глас,појава,усни и се што потикнува сексуална фантазија.Има потреба да чуе,види,помириса,лиже и се што спаѓа во сексуално задоволство.

Рак

Сака нежности и долга предигра со многу фантазии кои ги разгоруваат и најжешките страсти. Љубовно сексуалниот врв за нив е начинот за предавање,потребно е да почуствуваат потполна доверба што ќе ги одведе до емотивно врзување.Говорот на очите,нежни и долги бакнежи се нивната слабост.Секој дел на нивното тело е сензуална точка но само под удар на силни емоции бидејќи само чуствата ги водат до страста.

Лав

Директно и на свој начин ги изразува своите чуства ,ги возбудува допир,поглед,провокативен изглед и однесување. Сексуалниот апетит им е доста нагласен,издржливи се.Во сексуалниот чин наизменично се мешаат енергичноста и изобилие од нежности.Потентни се и многу лесно може да се запалат нивните страсти,притоа точно ги разграничуваат чуствата од сексуалната желба.

Девица

Многу бараат,секоја ситница им е важна. Сака блискост и доверба,а најважно и е да биде на иста таласна должина со партнерот. Стилот и техниката на водење љубов и се многу важни но се во граница на нормалата,без претерување.

Вага

Преферира отмени стилови а односот со партнерот го води директно кон сексуално задоволство. Тежи кон потполна хармонија на духот и телото,чуства и страст,и потполно единство со партнерот.

Скорпија

Сака различни предизвици кои го подигнуваат нивото на страста и адреналинот.Потполно се предава во љубовта кога ќе почувствува дека партнерот во целост ја освоил.Вешти љубовници се но и многу комплицирани.

Стрелец

Сакаат слобода во секој поглед.Нивниот стил е оригинален и потполно се препуштаат на љубовниот и сексуалниот занес.Понекогаш делува нескротливо и диво што придонесува за заедничко возбудување.Класично најмалку ги привлекува.

Јарец

Многу се конзервативни,преферираат интимност,сигурност,доверба,и со сигурен начин со испробан рецепт доаѓа до она што го сака во сексот.

Водолија

Сака интелектуална стимулација.За нив сексот претставува спој на емотивно,интелектуално и еротско искуство.Преферираат оригиналност и одредена доза на егзебиционизам.

Риби

Делува стимулативно на секој дел од телото.Емотивниот занес кој го чуствува ги ослободува вашите чуства,фантазија и еротичност.Врвот во љубовниот и сексуалниот однос за вас претставува исчекор во друга димензија.Многу нежност,бакнежи и допири делуваат многу стимулативно

GOLD
To Top