Новости

Астрологија

Мажите родени во овие знаци се убедливо најдобри љубовници

ОВЕН

– Овновите имаат неверојатна енергија со која освојуваат, но премногу се нестрпливи и понекогаш себеични во водењето љубов. Од друга страна пак се многу страствени и сексот со нив секогаш е за паметење.

Како да го заведите: Со овновите не треба да бидете срамежливи, слободно покажете иницијатива. Бидете непредвидливи бидејќи лесно губат интересирање и брзо се заситуваат.

БИК

– Важи за најмаженствениот знак во хороскопот. Има силен љубовен нагон и постојана потреба за секс. Биковите во водењето љубов уживаат долго, често и целосно предани.

Како да го заведите: Биковите се сензационални и веднаш го забележуваат мирисот на чистата и мека кожа и свежиот здив киај партнерот, а го освојува нежноста.

ЛАВ
– Лавовите се страствени и неверојатно самоуверени и моќни во кревет. Ја превземаат иницијативата и на партнерот му пружаат големо внимание, но истото тоа го очекуваат и од другата страна.

Како да го заведите: За да го заведите треба да бидете во исто време нежни и страствени, и не заборавајте да го фалите

ДЕВИЦА
– На девиците уживањето им е на прво место. Иако на површина изгледаат мирни и сталожени, под кожа кријат огромна сензуалност и страст.

Како да ја заведите: За да ја заведите Девицата бидете чисти и пристојни.

Евротип
Евротип
To Top