Новости

Астрологија

Помладото им е послатко: Жените во овие 3 хороскопски знаци одбираат помлади партнери

Ако сте од оние жени кои бараат помлади партнери за врска, тогаш веројатно сте родени во некој од овие хороскопски знаци.

Некои жени претпочитаат да бидат во врска со помлади мажи од нив. Дамите родени во овие три хороскопски знаци одбираат помлади партнери…

Овен

Жената во овој хороскопски знак по природа е многу импулсивна и повозрасните мажи ја сметаат за незрела. Затоа тие одбираат помлади партнери за врска.

Бик

Жените Бикови се одликуваат со вродената потреба да заштитат некого, па затоа ги привлекуваат помлади мажи. Тие сакаат партнер кој ќе им се воодушевува и кој ќе смета на нивната поддршка.

Рак

Припадничките на овој знак се најсклони кон тоа да одбираат помлади партнери. Тие имаат вродена потреба да се грижат за некого, што ги прави совршената партнерка покрај која секој маж би посакал да биде. Но понекогаш знаат да претераат и почнуваат да се однесуваат како мајки, а не како девојки.

GOLD
To Top