Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (01.04.2021)

ОВЕН

Работа: Смислувате планови кои немаат никаква основа така што не е можно да ги реализирате, а за тоа не сте ни свесни.

Љубов: Односот со брачниот партнер е стабилен и страствен.

Здравје: На полето здравје ве чекаат алергиски реакции.


БИК

Работа: Задоволни сте од стабилната работна ситуација. И покрај бројните обврски, имате одговорен пристап и ги одработувате на професионален начин.

Љубов: Уживате во врската која неодамна сте ја започнале, но ја држите во тајност.

Здравје: Солидно здравје.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Комуникацијата со колегите е продуктивна. Смислувате работни планови, меѓусебно се дополнувате.

Љубов: Односот со емотивниот партнер е задоволувачки, така што инсистирате што повеќе време да минувате заедно.

Здравје: Се чувствувате добро.


РАК

Работа: Полни сте со позитивна енергија и вашиот пристап кон обврските е оптимистички. Обврските ги одработувате во „лет“.

Љубов: Преку социјалните мрежи влегувате во контакт со една интересна личност. Потребно е да го проверите нејзиниот статус.

Здравје: Јадете повеќе од обично.


ЛАВ

Работа: Се чувствувате одлично на работа. Имате одговорен пристап кон обврските, фокусирани сте на нив и резултатите се онакви какви што очекувате.

Љубов: Односот со брачниот партнер е стабилен и задоволителен.

Здравје: Се чувствувате одлично.


ДЕВИЦА

Работа: Поради непланирани и изненадувачки потешкотии, некои обврски морате да ги пролонгирате.

Љубов: Во целост сте исполнети од врската. Партнерот е љубоморен, иако нема причина за такво нешто.

Здравје: Притисокот е наклонет кон осцилации.


ВАГА

Работа: Процесот на судење не се развива во ваша корист. Доколку размислувате некои информации да ги модифицирате или да ти сокриете, подобро откажете се од таа идеја.

Љубов: Максимално уживате во емотивната врска.

Здравје: Добро би било да избегнете работи кои создаваат зависност.


ШКОРПИЈА

Работа: Работата одлично се развива. Проблемите се можни со колегите. Тие нешто кријат од вас и не ви даваат целосни информации.

Љубов: Посветени сте на новата врска, но и натаму се држите во тајност.

Здравје: Внимавајте со цигарите и алкохолот.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Работата нормално се одвива. Имате одговорен однос кон обврските, а во исто време сакате да работите.

Љубов: Емотивно сте задоволни. Во случај да сте слободни, влегувате во нова врска со многу оптимизам.

Здравје: Стабилно.


ЈАРЕЦ

Работа: Судскиот процес се развива во ваша корист, и поради тоа сте расположени.

Љубов: Бракот е стабилен, иако другата страна прави љубоморни сцени. На крајот сфаќа дека нејзините обвинувања немаат основа.

Здравјте: Стабилно здравје.


ВОДОЛИЈА

Работа: Задоволни сте од соработката со колегите. Се сложувате по прашање на работнтие планови, на сличен начин размислувате и за реализација на истите.

Љубов: Имате потреба од интензивна комуникација со другата половина.

Здравје: Се чувствувате добро.


РИБИ

Работа: Поседувате одговорен став кон обврските. Вредни сте, полни со самодоверба. Сите работи ви одат од рака.

Љубов: Ви се допаѓа личност со која соработувате, но не покажувате интерес.

Здравје: Стабилно здравје.

GOLD
To Top