Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (01.08.2022)

ОВЕН

Вие сте во добро расположение. Имате многу обврски, но тоа не ви пречи, повеќе ви го исполнува денот. Не ги занемарувајте вашите планови поради блиските луѓе. Попладнето поминете го релаксирајќи се или правејќи некое хоби. Не бидете неодговорни кон себе.

БИК

Одличен ден е и за прошетки или излегување со партнерот или пријателите, без разлика на обврските. Уживајте со партнерот или задоволете се за вашето омилено јадење за ручек. Стресни сте поради работата, но тоа е во ред. Не се прејадувајте.

БЛИЗНАЦИ

Имате вишок енергија. Сепак, потрудете се да бидете практични и да не правите работи кои нема да ви донесат никаква корист. Можно е да „паднете“ со некого иако сте во среќна врска. Не се нервирајте за малите нешта, туку погледнете ја пошироката слика. Напнати сте.

РАК

Имате многу идеи, но важно е подобро да се организирате, во спротивно нема да постигнете многу. Бидете добри со партнерот, не го критикувајте. Атмосферата на работа е малку напната. Обидете се да ги игнорирате негативните работи.

ЛАВ

Денес лесно се отворате кон другите. Можеби ќе добиете добри вести кои ги очекувавте веќе некое време. Флертувате иако знаете дека ништо нема да излезе од тоа. Па зошто сето тоа? Покажете колку сте отворени за соработка. Намалете ја количината на оброци.

ДЕВИЦА

Денеска можете да започнете нешто што долго време го планирате и да се надевате на добар успех. даде се од себе. Не е најдобар ден за започнување нови работи. Обидете се да се фокусирате само на работата денес. Не јадете јака храна денес.

ВАГА

Напнати сте поради проблеми кои не можат да се решат, но свесни сте дека не правите многу околу тоа. Полесно е ако го споделите проблемот со саканата личност. Стресни сте поради работата. Денеска бидете внимателни во сообраќајот.

ШКОРПИЈА

Се чувствувате одлично. Имате многу волја за работа, само организирајте се подобро и се ќе оди според планот. Имате одредена доза на страв поради некоја тајна која во секој момент може да излезе на површина. Можни се ненадејни трошоци во куќата. Напнати сте.

СТРЕЛЕЦ

Завршете ги задачите од оваа недела, сумирајте ги резултатите и жнеете ги плодовите од вашиот труд во наредниот период. Партнерот е добро расположен. На работа владее добра атмосфера. Денес се чувствувате подобро.

ЈАРЕЦ

Не грижете се за ситниците. Поминете повеќе време со семејството или драги луѓе, пријатели, кои лесно ве опуштаат и ве расположуваат. Тензијата продолжува и денеска. Позната е вашата упорност во нешто што сте наумиле. Опуштете се некаде во природа.

ВОДОЛИЈА

Нервозни сте поради работата и исцрпени. Подобро организирај се. Најдете повеќе време за себе, за вашите хоби. Партнерот е нервозен денес. Не е добра соработката со жените денес. Главоболка.

РИБИ

Некои луѓе можат да ве иритираат, па најдобро би било денес да поминете што повеќе време дома или во познато опкружување. Некој што веќе го познавате може да покаже чувства кон вас. Не ги сфаќајте туѓите коментари лично. Премногу сте чувствителни.

Евротип
SNBROKER
To Top