Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (01.12.2022)

ОВЕН

Три работи не можат да се сокријат, драг Овен: Сонцето, Месечината и вистината. Затоа, ако криете нешто важно, важно е сами да го откриете што е можно поскоро пред некој друг да го стори тоа. Начинот на кој ги презентирате овие информации е многу важен и обидете се да не ја осветлувате ситуацијата.

БИК

Колку и да сте во искушение да се откажете од контролата и да дозволите врската да го следи својот тек, тоа би можело да биде контрапродуктивно денес. Имате опасност да се опседнете со прашањата кои ве мачат и да завршите со часови бескорисно испрашување. Затоа, сè е јасно.

БЛИЗНАЦИ

Сакате да ја вратите вашата врска на вистинскиот пат? Дали сте сигурни дека сакате да направите се што е потребно за да успее? Денес планетите се владетели на вашата куќа на љубовта во чудна опозиција и ќе се колебате од крајно барајќи до крајна несебичност. Затоа, подобро е да не решавате ништо денес.

РАК

Денес, вашиот фитил ќе биде пократок од вообичаено, особено за оние луѓе кои никогаш не успеваат да видат колку сте направиле за нив. Но, вашите пасивно-агресивни забелешки не се начин да го добиете признанието што го посакувате. Мора отворено да им кажете на луѓето кога е доволно.

ЛАВ

Убаво е кога раскажувате интересна приказна, и кога додавате некој интересен детал. Но, мора да бидете многу внимателни овие детали да не ве оддалечат од вистината и да не почнете да шпекулирате. Исто така, не се обидувајте да проектирате и да сфатите каде ќе ве одведе ситуацијата – погрешно ги читате сигналите денес.

ДЕВИЦА

Денес е многу зафатено во вашата петта куќа. Постои романтична Венера, која танцува со нејзината спротивност – воинствениот Марс. Кога ќе ве преплават емоции во текот на денот, ќе мислите дека е најдобро да се издржите, но всушност, денес ви треба само некој да ве сослуша.

ВАГА

Добро размислете кога денес споделувате информации со другите, бидејќи може да се случи да побегнете со некоја информација која сè уште не треба да се појави во јавноста. Бидете професионални и прво дознајте ги сите околности, пред да излетате со важни информации.

ШКОРПИЈА

Вашето срце сака само едно и само тоа додека – не престане да го сака тоа нешто. Само што денес воопшто не е добро да се држиме до ваков вид на ексклузивитет. Подобро би било барем до утре да ги држите подалеку сите пориви кои ве прават бескомпромисни.

СТРЕЛЕЦ

Не промовирајте насилно дружење денес. Со Венера во вашиот знак, имате многу конкретни идеи за тоа што ве прави среќни. Но, не заборавајте дека сега Венера има копилот во воинствениот Марс ретрограден кај Близнаците и во вашата куќа на врските. Затоа, лесно со сите врски.

ЈАРЕЦ

Има тенка линија помеѓу игнорирањето на вашите инстинкти и целосното ослободување од контролата, драги Јарци. Во повеќето случаи многу добро го препознавате, но денес едноставно не е тој ден. Доколку одлучите се да оставите на случајноста, погрижете се да сте подготвени за најлошото можно сценарио.

ВОДОЛИЈА

Дали мислењето на оние околу вас на некој начин влијае на вашата врска, Водолија? Денес оваа тема вреди да се истражува. Како и сè во животот, сакате да ја прилагодите врската на вашата единствена личност, но околината изгледа дека има поинакво мислење за сè. Обидете се да ги држите подалеку од вашата врска.

РИБИ

Денес не ви пречат луѓето, туку вие, вашите мисли и чувства. Нема потреба да се извинувате што сте малку почувствителни од вообичаено денес. Не ги отфрлајте овие чувства, обидете се да ги разберете и да дознаете што ги предизвикува. Така ќе решите еден мал товар.

Евротип
SNBROKER
To Top