Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (02.02.2021)

ОВЕН

Работа: Имате среќа што сте стручни во она што го работите и тоа на другите изгледа лесно, а вие се трудите да ја оправдате добербата кое ви е укажано.

Љубов: Вашата тврдоглавост на крајот ќе излезе на виделина во конликт со саканата личност.

Здравје: Пад на имунитетот.

БИК

Работа: Невработените Бикови може да очекуваат информација за работа од личност која многу добро ја познаваат.

Љубов: Емотивно сте во голем проблем, затоа што во секое лице наоѓате маани, а своите не ги гледате. Идеални лица не постојат.

Здравје: Имате доволно енергија.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Ова не е вистински момент својата сила да ја насочувате во работното поле, затоа што колегите не се подготвени за вашата работа и не ве поддржуваат.

Љубов: Ако сте во врска, вашата тврдоглавост на крај ќе излезе на виделина во конфликтот со саканата личност.

Здравје: Проблеми со стомакот.


РАК

Работа: Со колегите може да имате доста конфликти, кои би требало да ги избегнувате.

Љубов: Партнерот нема намера да ви попушта и треба да сфатите дека сте дошле до крај. Доколку двајцата не го решите проблемот, се ќе виде залуидно.

Здравје: Контролирајте ја штитната жлезда.


ЛАВ

Работа: Вредни сте, полни со идеи, но и натаму не е време за нови предизвици.

Љубов: Ви треба искрен разговор со партнерот, во спротивно на вашата врска и се заканува крај. Запрашајте се зошто двајцата сте толку упорни во нешто што не е толку важно.

Здравје: Имате доволно енергија.


ДЕВИЦА

Работа: Невработените Девици може да добијат добра понуда, дури и можност за заминување во странство, каде што може да профитираат.

Љубов: Сте се свртеле кон саканата личност. Конечно, сте сфатиле дека еден без друг не можете.

Здравје: Проблеми со синусите.


ВАГА

Работа: Сите планови се одвиваат како што сте замислиле, по ваше темпо и желба. Подготвени сте за сите предизвици.

Љубов: Во партнерските односи, важна ви е доминацијата, а би било најдобро да пробате да ги надминете несогласувањата.

Здравје: Замор ве мачи.


ШКОРПИЈА

Работа: Не е лесно да се вклопите во сосема нова средина, но со напорна работа и залагање ќе ги исполните своите цели.

Љубов: Во љубовта немојте да се опуштате и да занемарувате еден на друг, затоа што и двајцата сте наклонети да се свртите кон други партнери.

Здравје: Несоница.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Сите можности кои ви носи работата, би требало да ги искористите. Не смеете да бидете неодлучни.

Љубов: Партнерските односи ќе се искомплицираат, затоа што меѓу вас има љубомора. Дали е оправдана или не, тоа вие знаете.

Здравје: Грчеви во мускулите.


ЈАРЕЦ

Работа: Овој ден изобилува со шанси, а една личност ќе ви помогне во одлуката дали нешто да прифатите или не.

Љубов: Ако не најдете компромис, може да дојде до „пукање“ на врската. Ги превземате сите чекори до тоа да не дојде.

Здравје: Одлично.


ВОДОЛИЈА

Работ: Важните работи одработете ги што побрзо. Водете сметка некои ситуации и шанси да не ги пропуштите.

Љубов: Слободните Водолии се површни со контактите и сите врски ги доживуваат сексуално, па потоа емотивно.

Здравје: Проблеми со мигрената.


РИБИ

Работа: Финансиите се подобруваат, па ќе успеете да ги решите проблемите со долговите. Ќе размислувате интензивно, околу можноста за одење во странство.

Љубов: Слободните Риби ќе се вљубат во личност која не е од нивниот крај.

Здравје: Чувајте го здравјето.

Евротип
Евротип
To Top