Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (02.04.2021)

ОВЕН

Работа: Фокусирани сте на полето финансии. Вашите обиди да најдете спонзори, даваат резултат, што ги радува вашите колеги.

Љубов: Во случај да сте слободни, влегувате во нова врска и максимално и се посветувате.

Здравје: Дишните органи се чувствителни.

БИК

Работа: Вашиот однос кон обврските е одговорен. Одлично се разбирате во работниот процес, упорни сте и се одработувате на време.

Љубов: Задоволни сте од врската. Инсистирате на интимен состанок со саканата личност.

Здравје: Одлично здравје.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Надредената личност ве повикува на разговор. Темата се нови планови. Се воспоставува дека слично размислувате и така лесно воспоставувате договор.

Љубов: Презадоволни сте од врската и инсистирате на средбата.

Здравје: Солидно здравје.

РАК

Работа: Кога обврските се во прашање, имате оптимиситчки став и вредни сте, и се одработувате според планот.

Љубов: Односот со партнерот е генерално стабилен, иако сте наклонети кон промена на расположението.

Здравје: Имунитетот е силен, се чувствувате добро.

ЛАВ

Работа: На работен состанок оставате позитивен впечаток и одлично поминувате. Другата страна ве гледа како одговорна личност.

Љубов: Инсистирате на размена на нежности со брачниот партнер што веднаш прифаќа.

Здравје: Одлично се чувствувате.

ДЕВИЦА

Работа: Не се чувствувате добро на работа. Имате впечаток дека не сте во ситуација да го покажете своето знаење.

Љубов: Ве очекува ново познанство за кое сметате дека е потребно уште малку да го анализирате.

Здравје: Проблеми со циркулацијата.

ВАГА

Работа: Во случај да сте приватник, конечно, го решавате прашањето околу финансиите, така што наоѓате спонзор или добивате кредит.

Љубов: Презадоволни сте од односот со брачниот партнер. Се чувствувате сакано.

Здравје: Проблеми со дишните органи.

ШКОРПИЈА

Работа: Целосно сте незадоволни од соработката со странските партнер. Немате никакво впечаток на сигурност и очекувате да заврши.

Љубов: Наклонети сте кон придизвикување на караница со партнерот, така што му упатувате тешки зборови.

Здравје: Внимавајте на храната.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Се чувствувате добро на работа. Многу сте вредни, имате јасно испланиран распоред и сакате да работите.

Љубов: Комуникацијата со брачниот партнер не е најдобра во смисла да ви следува недоразбирање кое треба да го разјасните.

Здравје: Стабилно.

ЈАРЕЦ

Работа: Областа на судење не е најдобро прикажано, и поради тоа сте загрижени.

Љубов: Во емотивна смисла сте задоволни. Врската се развива на очекуван начин и стаблно е, што ви е многу важно.

Здравје: Солидно здравје.

ВОДОЛИЈА

Работа: Имате премногу обврски, така што некои пробувате да ги завршите на брзина, но тоа не ви поаѓа од рака.

Љубов: Иницирате разговор со партнерот за финансии. Свесни сте дека ќе биде против трошокот кој го планирате.

Здравје: Повреди се можни.

РИБИ

Работа: Опуштени сте и задоволни од ситуацијата на работа. Вредни сте, стрес нема, работите во мирна атмосфера која ви одговара.

Љубов: Пред вас е ново познанство, а емоциите жестоко проработиле.

Здравје: Стабилно здравје.

GOLD
To Top