Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (02.05.2022)

ОВЕН

Актуелните аспекти на небото во вашето поле на кариера, укажуваат на напредок во кариерата. Пред вас е лидерска позиција. Актуелните аспекти на небото во вашето поле на кариера укажуваат на напредок во кариерата. Пред вас е раководна позиција. Проблем со ‘рскавицата.

БИК

На полето на професионалното усовршување и соработката со странски држави го истакнувате успехот во тие области. Успешно ќе спроведете заеднички потфат со партнерот. Врската е полна со разбирање. Одморете се повеќе, бидете поактивни.

БЛИЗНАЦИ

Финансискиот успех зависи од исходот на деловниот состанок. Погрижете се совршено да ги презентирате вашите идеи. Близнаците кои се во врска планираат голем заеднички потфат. Ќе го решите егзистенцијалниот проблем. Внесувајте повеќе вода во организмот.

РАК

Вистински момент за спроведување на бизнис идеја, бидејќи тоа ќе ви донесе голем успех и победа над конкуренцијата. Долго молчите за некоја неправда, а сето тоа може да експлодира во форма на жестока расправија со партнерот. Нервоза, напнатост.

ЛАВ

Посебен успех ги очекува Лавовите кои се занимаваат со услужни дејности или работат во областа на здравството. Напредување во кариерата. Слободните Лавови можат да се заљубат на прв поглед во една Вага или Водолија. Нов почеток. Внимавајте на сообраќајот.

ДЕВИЦА

Обидете се да ги презентирате вашите идеи што е можно попрецизно на деловен состанок. Можни се недоразбирања. Слободните Девици ги очекува романтичен состанок со нов потенцијален партнер. Пред вас е почеток на нова врска. Меланхолични сте, депресивни.

ВАГА

Ви се дава можност да заработите многу пари, но многу ќе зависи од вашата презентација на состанокот. Вие сте променливи расположени и можете да реагирате импулсивно на секој коментар на партнерот. Различен притисок.

ШКОРПИЈА

Шкорпиите кои се занимаваат со креативна професија или работат во медиумите очекуваат посебен успех. Финансиски успех. Слободните Шкорпии очекуваат преку работата да се зближат со личност која ја познаваат. Можна е дилема.Тешкотии со дишењето.

СТРЕЛЕЦ

Доколку донесете правилна одлука во однос на деловната понуда, ќе бидете финансиски унапредени. Обидете се да не ја идеализирате личноста со која сте почнале да излегувате. Во спротивно, може да бидете разочарани. Намалете го алкохолот.

ЈАРЕЦ

Тешкотиите во комуникацијата со претпоставените ќе можете да ги надминете само со дипломатски став. Ве очекува успех, самостојна работа. Односот со партнерот ви поминува низ турбулентен период. Можни се недоразбирања. Ревматски болки.

ВОДОЛИЈА

Тешкотиите со претпоставените и барањата за исполнување на поставените критериуми може да ве направат нервозни. Односот со партнерот ви поминува низ криза на доверба, а сето тоа е затоа што некои работи сте ги премолчиле. Полесна пневмонија.

РИБИ

Внимателно во соработката со странство, бидејќи постои голема можност за превид. Особено ако има премногу ветувања. Слободните Риби ќе имаат интересен излет во друштво каде ќе имаат бројни можности за авантура. Добро се чувствувате.

Евротип
SNBROKER
To Top