Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (02.12.2020)

ОВЕН

Работа: Давате многу сугестии за време на работните преговори, и успевате да ја натерате другата страна да ги спонзорира вашите проекти.

Љубов: Имате симпатија која пробувате да ја освоите. Другата страна е неопуштена и не одговара на вашето додворување.

Здравје: Добро здравје.

БИК

Работа: Упорно се борите за самосталност во работата. Не дозволувате никому на работа да се меша во вашите работни одлуки.

Љубов: Задоволни сте од врската. Поминувате опуштено време со партнерот.

Здравје: Проблеми со притисокот.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Целосно сте фокусирани на работните обврски. Работите повеќе работи истовремено, и тоа прилично успешно.

Љубов: Се посветувате на партнерот. Неговата реакција е неочекувано млака, па сте разочарани.

Здравје: Урогениталниот тракт е чувствителен.


РАК

Работа: Започнувате нова соработка. Верувате дека ќе биде задоволувачка и долготрајна.

Љубов: Имате симпатија, но немате иницијатива. Ситуацијата е слична и од другата страна.

Здравје: Потребен ви е одмор.


ЛАВ

Работа: Вашето барање на работа вродила со плод. Стигнува нова понуда која ви одговара.

Љубов: Заинтересирани сте за симпатија и се трудите да ја освоите. Свесни сте дека сте ги разбудиле емоциите кај другата страна.

Здравје: Се чувствувате добро.


ДЕВИЦА

Работа: Незадоволни сте од соработката со странците, затоа што ги интересира првенството личните, а не заедничките цели.

Љубов: Пробувате да ја освоите симпатијата. Поради лошото претходно искуство, таа не се отвора лесно.

Здравје: Дишните органи се чувствителни.


ВАГА

Работа: Работата се одвива нормално, без никакви тешкотии. Поради тоа имате очекувања кои се поголеми од реалните.

Љубов: Не сте задоволни од односот на партнерот и сакате тој да го смени однесувањето, но нема намера.

Здравје: Можни се алергии.


ШКОРПИЈА

Работа: Добивате конкретни задачи. Мотивацијата не ви е силна страна, но го работите она што го морате.

Љубов: Задоволни сте од емотивната сфера и слободното време го посветувате на партнерот.

Здравје: Внимавајте на бешиката, можна е уринарна инфекција.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Ја завршувате соработката и една фаза. Заинтересирани сте за промени и новини.

Љубов: Бракот е во криза, но вие пробувате да го попрвите односот со саканата личност. Верувате дека и натаму има надеж.

Здравје: Бубрезите се чувствителни.


ЈАРЕЦ

Работа: Амбициозни сте и вредни. Со колегите детално ги разрадувате работните планови.

Љубов: Кога се љубовта во прашање, несигурни сте. Тоа се манифестира со покажување на љубомора која се покажува дека е непоправдана.

Здравје: Реума.


ВОДОЛИЈА

Работа: Работните одлуки ги носите врз основа на интуиција. Се покажало дека сте напрвиле вистинска работа.

Љубов: Зпознавате личност која остава одличен впечаток. Ви изгледа силно и стабилно.

Здравје: Ситуацијата е стабилна.


РИБИ

Работа: Задоволни сте од приливот на финансии. Односот со колегите не е најдобар. Меѓу нив има и оние кои не се во целост наклонети.

Љубов: Добивате срамежлива љубовна понуда. Изненадените сте, затоа што таа личност сте ја сметале за пријател.

Здрвје: Избегнувајте алкохол.

Евротип
SNBROKER
To Top