Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (02.12.2022)

ОВЕН

Водете разговори од кои очекувате премногу. Темите не се важни, но вие им дадовте важност. Дискусијата се претвора во расправија, конкуренцијата на мислења го губи своето значење бидејќи крајната цел не постои. Не трошете зборови, особено ако спроти вас има некој кому не му верувате.

БИК

Имате шанса во текот на денот да имате можност да го преземете водството во деловен потфат кој се подготвува. Ако внимателно се организирате и не го трошите својот потенцијал, оваа можност може да се претвори во животна можност.

БЛИЗНАЦИ

Се потпирате на други луѓе. Можеби сте премногу уморни и тоа е вистинската причина за вашето повлекување и предавање на судбината. Дневниот хороскоп ве предупредува дека работите можат непријатно да се искомплицираат доколку не преземете одговорност и навреме да ги завршите обврските, дури и ако тоа ви е непријатно.

РАК

Промените на работа најавуваат нов почеток. За вас дневниот хороскоп е охрабрувачки, бидејќи се однесува на вашата материјална ситуација. Влијателна личност дава предлог што ве засега. Ова е сигурен сигнал дека сè се развива во насоката во која сте сакале.

ЛАВ

Мора да се согласите на компромис ако сакате да ја искористите одличната можност добро да ја искористите вашата креативност и чувство за естетика. Стагнацијата што може да се спречи е привремена, но само ако научите да не возвраќате.

ДЕВИЦА

Денот е обележан со непријатности на кои ќе ве изложат службениците, без разлика дали сте виновни или не. Бидете внимателни, што и да правите нека биде целосно искрено. Секој обид за ваша манипулација ќе биде санкциониран во форма на парична казна.

ВАГА

Чувствувате наплив на енергија што ви недостасуваше. Во исто време пристигнуваат нови обврски кои може да ве загрижат. Опуштете се, иако ви претстои период на напорна работа, на крајот ќе добиете паричен надомест кој ќе ве расположи.

СКОРПИЈА

Можно е да понудите партнерство со влијателна личност која се враќа во вашиот живот како некој од кој некогаш сте научиле многу. Можеби идејата не ви изгледа привлечна бидејќи не нуди брз успех. Дневниот хороскоп ви порачува да не се двоумите, бидејќи таква шанса ќе чекате долго.

СТРЕЛЕЦ

Под голем притисок сте. Од вас зависи дали ќе ги спроведете одлуките кои не влијаат само на вас. Од друга страна, потребна ви е поддршка од партнерот, но не ја добивате. Можеби ова е можност да преземете целосна одговорност и сами да ги завршите работите.

ЈАРЕЦ

Како и да се позиционирате, тој очекува да бидете во втор план. Не ви е пријатна таква улога, но свесни сте дека тоа е вистинскиот пат. Без разлика дали се работи за семејни или љубовни врски, најпаметно е трпеливо да поддржите и да го чекате епилогот.

ВОДОЛИЈА

Полни сте со енергија што не знаете како да ја искористите. Поради некоја причина не можете да ја користите и искористите вашата интуиција. Ќе ви биде полесно доколку вашата интимност ја доверите на вашиот најдобар пријател, тоа е личноста која најдобро ќе ве разбере денес.

РИБА

Денеска се можни неочекувани семејни тензии, најверојатно поради финансиите. Реагирајте трпеливо и не влегувајте во расправии бидејќи решението доаѓа побрзо отколку што очекувате. Во текот на попладневните часови пристигнуваат вести за прилив на пари што никој од вас не го очекуваше.

Евротип
SNBROKER
To Top