Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (04.03.2021)

ОВЕН 

Работа: Се чувствувате несигурно а работа. Самодовербата е во пад и имате впечаток дека сте неуспешни.

Љубов: Емоциите ви проработеле и влегувае во нова врска. Врската е од таен тип, но тоа не ви пречи.

Здравје: Внимавајте на исхрана. Стомакот е чувствителен.


БИК

Работа: Добивате нова понуда. Понудената плата е мала, и тоа е причина што ја одбивате.

Љубов: Врската не напредува. Не сте отворени кон другата половина и директно сте одговорни за проблемите во врската.

Здравје: Стабилно здравје.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Имате одговорен став кон работните обврски. Надредената личност е задоволна од вашиот однос кон работата и резултатите.

Љубов: Ситуацијата во брак не е најдобра. Проблемите се во комуникацијата.

Здравје: Солидно здравје.


РАК

Работа: Добивате нова работна понуда. Имате впечаток дека во целост ви одговара и подготвено ја прифаќате.

Љубов: Односот со партнерот не е задоволувачки. Потребна ви е топла врска, а партнерот ви делува ладно.

Здравје: Ограничете го внесот на храна.


ЛАВ

Работа: Комуникацијата не ви оди од рака. Преговорите не одат во посакуван правец и на крајот неуспешно завршуваат.

Љубов: Иако сте зафатени, уживате во флерт и тоа некој да ве смета за привлечен.

Здравје: Можен пад на расположението.


ДЕВИЦА

Работа: Ве очекуваат проблеми кои нема да успеете да ги решите. Ви претстои финансиска добивка.

Љубов: Премногу сте фокусирани на работа така што брачниот партнер се чувствува запоставено.

Здравје: Не е најдобро здравјето. Ве очекува пад на притисокот.


ВАГА

Работа: Работните обврски ги доживувате како начин на исполнување на вашата креативност и уживате во тоа.

Љубов: На работа доаѓа до флерт. Пробувате себе си да се убедите дека не е ништо, иако емоциите ви проработиле.

Здравје: Добро здравје.


ШКОРПИЈА

Работа: Во тек е период на експанзија. Добивате нови обврски кои не ви претсавуваат никаков проблем.

Љубов: Уживате во тајна врска. Ви проработиле емоциите и страста.

Здравје: Добар период за опоравување ако сте биле болни.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Задоволни сте како се развива соработката со партнерите од странство.

Љубов: Не сте во целост задоволен од односот со брачниот партнер. Имате впечаток дека другата страна не ве разбира.

Здравје: Солидно.


ЈАРЕЦ

Работа: Максимално сте посветени на работните обврски, но имате впечаток дека не сте успешни.

Љубов: Односот со брачниот партнер не е најдобар. Кај вас како да дошло до заситување и оддалечување.

Здравје: Физички сте добро, но психолошки сте во пад.


ВОДОЛИЈА

Работа: Комуникацијата со колегите не е најдобра, така да не успевате да постигнете заеднички договор околу обврските.

Љубов: Се сомневате во верноста на партнерот, но околу своите сомнежи не разговарате директно со него.

Здравје: Под стрес сте, и неопходен ви е одмор.


РИБИ

Работа: Сугестивни сте, и така без проблеми го убедувате потенцијалниот спонзор да даде пари за вашиот проект.

Љубов: Емоциите во работат. Љубовта е тајна или платонска поради нечиј статус.

Здравје: Добро се чувствувате.

Евротип
Евротип
To Top