Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (04.05.2021)

ОВЕН

Работа: Во текот на целиот ден активни се аспектите кои упатуваат на финансиска добивка.

Љубов: Другиот дел од денот носи растоварување и подобра комуникација со партнерот.

Здравје: Без големи промени.


БИК

Работа: Бикот не е расположен за нагли промени. Не ви годат. Мислите дека може да бидете надвор од случувањата.

Љубов: Биковите кои имаат врска или брак, ги чека расправии. Пробајте да најдете заеднички јазик.

Здравје: Освежете го животот со некој спорт.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Размислувате за приватен бизнис. Мислите дека ќе бидете подобро расположени и среќни ако почнете нешто свое.

Љубов: Вашата енергија дава можност работите да функционираат добро во секоја ситуација. Ново познанство ќе биде многу инспиративно.

Здравје: Проверете го крвниот притисок.


РАК

Работа: Имате нова понуда за работа. Времето ќе покаже дали е добра.

Љубов: Слободните припадници на овој знак мора да има потврда. Оние кои се во брак, мора да внимаваат затоа што и мали нервози може да донесат проблеми.

Здравје: Не ја блокирајте енергијата, не е добра за органите во стомакот.


ЛАВ

Работа: Ситуацијата на работа може да се искомплицира доколку ги употребите емоциите. Бидете реални кон соработниците.

Љубов: Оние кои се во брак или врска би требало да постапат практично или рационално за нивната комуникација да биде збогатена со емоции.

Здравје: Внимавајте на видот.


ДЕВИЦА

Работа: Интензивното дружење со пријателите ќе дадат размислување за промени, но тие нема да се одвиваат брзо.

Љубов: Слободните Девици ќе имаат можност да се најдат во паралелна врска.

Здравје: Потребна е регенерација на организмот низ физички вежби.


ВАГА

Работа: Траба да внимавате да не ја изгубите сегашната работа, но и парите. Морате да штедите, без оглед на тоа што ви се подготвува во иднина.

Љубов: Неодлучни сте. Секогаш сте во некоја дилема што да правите, дали да влегувате во врска, или не.

Здравје: Чувајте ги екстремитетите.


ШКОРПИЈА

Работа: Важни контакти со влијателни и моќни лица, даваат просперитет кон остварување на целите. Зголемување на финансиите очекувајте.

Љубов: Добар ден за љубов. Може да уживате во љубовта со саканата личност.

Здравје: Добро се чувствувате.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Важен ден за сите оние кои имаат состанок со странци. Би било пожелно да се свртите кон работи со органска храна или некое друго производство.

Љубов: Оние во брак или врска, може да се свртат кон слободен живот, што не е добро за заедницата во која се наоѓате.

Здравје: Покачена температура.


ЈАРЕЦ

Работа: Вие ќе бидете некој кој создава нови идеји. Добар ден за пари.

Љубов: Добар ден за фамилија и деца. Среќни сте кога се вашите сакани околу вас.

Здравје: Намалете со оброците навечер.


ВОДОЛИЈА

Работа: Имате силна ментална сила да почне се што сте замислиле. Искористетете ги богатите внатрешни ресурси.

Љубов: Партнерот понекогаш бара премногу од вас. Вие сте во прилика да давате само онолку колку што сметате дека треба.

Здравје: Опуштени сте. Немате проблеми со здравјето.


РИБИ

Работа: Добро сте подготвени за работата која ви се нуди. Снаодливи сте. Нема да биде тешко да се споите со лица кои бараат многу и квалитетно.

Љубов: Ви се допаѓа еден Лав. Мислите дека со него може да играте на картата на нежност. Но, морате да покажете и „агресивен“ дел од себе.

Здравје: Замор ве стигнува.

Евротип
SNBROKER
To Top