Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (04.08.2022)

ОВЕН

Почекајте со инвестиции и посветете се повеќе на изработка на добар план. Така, успехот ќе биде загарантиран. Оние кои се во брак може да имаат малку полоша комуникација со партнерот. Работете напорно на личен развој, и тоа ќе ви се исплати. Воспалено грло.

БИК

Можеби во претходниот период потрошивте повеќе отколку што планиравте, но не треба да жалите. Партнерот негува сомнежи за некои работи од минатото. Овој период е поволен за теоретска анализа и планирање. Склони кон повреди.

БЛИЗНАЦИ

Денес ќе поминувате време со луѓе кои ги сакате, веројатно членови на семејството. Уживај. Тргнете се кон личноста која ви е интересна. Размислете пред да склучите какви било договори. Намален имунитет. Зголемете ја вашата исхрана.

РАК

Пред вас се отвора нова перспектива и можност за напредок.Ве очекува успех особено во соработката со странство. Зафатена личност од работа може да ви направи груба понуда. Особено значаен период. Болка во вратот.

ЛАВ

Овој период носи патувања и поголем проток на пари доколку се фокусирате на работата и работата воопшто. Партнерот можеше да се сомнева во вас, поминавте премногу време во некои мисли, целосно отсутни од него. Деловната комуникација се одвива многу полесно и без прекини. Задржување на вода во телото.

ДЕВИЦА

Расположението ќе можете да го пренесете на луѓето околу вас, било да е добро или лошо… Комуникацијата со личноста која ви се допаѓа тече непречено. Ова воопшто не е лош ден за се што ви е важно. Главно добро здравје.

ВАГА

Ситуацијата добро напредува, само темпото денес е малку побавно, не дозволувајте да ве одвлекува или депримира. Саканата личност може пријатно да ве изненади. Треба да направите многу за да ја постигнете целта. Пазете се од повреди.

ШКОРПИЈА

Во новото запознавање, комуникацијата се развива доста брзо. Внимавајте колку откривате за себе. Присуството и вниманието на саканата личност ќе ве расположи. Вознемирени сте поради постапките на една личност. Проблем со лумбалниот дел од ‘рбетот.

СТРЕЛЕЦ

Обврските ќе одземат многу време денес, но ќе можете да бидете задоволни од резултатите. Следува период на стабилизација. Паричниот сегмент е поволен. Несоница, најмногу поради исцрпеност.

ЈАРЕЦ

Искушенијата се насекаде околу вас. Грижете се за тоа што го правите за да не ја изгубите главата и тоа многу брзо. Премногу сте чувствителни во врската со саканата личност Мора да се вклучите во личните приоритети. Чувствителност на желудникот.

ВОДОЛИЈА

Доминантна тема ќе биде некој неодамнешен настан кој сè уште не можете да го објасните. Непотребно се оптоварувате со работи кои не се поврзани со вас. Денот е добар за емотивни средби и контакти. Не брзајте, бидејќи така само ќе ја успорите работата. Можни се грешки. Не ви се допаѓа летната температура.

РИБИ

Овој период ќе ви даде можност да промените некои работи кои долго време ги планирате. Вклучете луѓе кои се многу блиски со вас. Несогласување за донесување важни одлуки. Смирете се една по една ситуација. Гингивитис, посетете стоматолог.

Евротип
SNBROKER
To Top