Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (05.01.2021)

ОВЕН

Работа: Комуникацијата не ви е силна страна, па така обидот за воспоставување на договор завршува неславно.

Љубов: Емотивно сте задоволни. Ви поминува дека другата страна не е отворена кон вас.

Здравје: Главата е чувствителна, особено синусите.

БИК

Работа: На состанок не поминувате најдобро. Само само делумно остварувате поставени цели. Тврдоглави сте и инсистирате на своите идеи.

Љубов: Партнерот свесно избегнува караница и ви попушта.

Здравје: Внимавајте на исхраната.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Ве очекува разговор со надредените личности. Отворено говорите со какви проблеми се соочувате. Доаѓа до подобрување на финансиите.

Љубов: Сакате да влезете во брачните води, но на саканата личност тоа не го интересира.

Здравје: Синусите се чувствителни.


РАК

Работа: Ве очекуваат проблеми за кои во прв момент мислите дека лесно ќе ги надминете. Се воспоставува дека треба време и труд да се решат.

Љубов: Имате посесивен однос кон партнерот, што не му годи.

Здравје: Циркулацијата е слаба.


ЛАВ

Работа: На работа се соочувате со проблеми кои не успевате да ги надминете.

Љубов: Не сте задоволни емотивно. Комуникацијата со партнерот е лоша, така да одбивате средба.

Здравје: Имунитетот е слаб. Чувствителни сте.


ДЕВИЦА

Работа: Во теснец сте со работните проблеми. Тие не попуштаат, не попуштате ни вие.

Љубов: Социјалниот живот не ве интересира. Партнерот гледа дека сте нерасположени и уморни, па пробува да ви го крене расположението.

Здравје: Црниот дроб е чувствителен.


ВАГА

Работа: Областа на судење е лошо прикажана. Ако сте приватник, пресудата нема да биде во ваша корист. Многу сте загрижени поради финансиите.

Љубов: Емотивни сте задоволни. Односот со партнерот е хармоничен.

Здравје: Проблеми со хормоните.


ШКОРПИЈА

Работа: Целосно сте незадоволни од работната и финансиската ситуација. Во двете области се присутни ограничувања и застој.

Љубов: Не му ги кажувајте своите проблеми на партнерот, затоа што евидентно е дка го мачат неговите проблеми.

Здравје: Проблеми со реума.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Енергични сте и сакате докажувања. На самоуверен начин ги одработувате обврските. Не сте задоволни од финансиите.

Љубов: Другата половина има впечаток дека не и посветувате доволно внимание.

Здравје: Ограничете го внесот на храна и пијалоци.


ЈАРЕЦ

Работа: Работата е во стагнација. Се плашите тоа да не се оддолжи и поради тоа почнувате да се распрашувате за друга работа.

Љубов: Имате потреба за емотивна блискост, но саканата личност е во проблеми и не и е до љубов.

Здравје: Лоша циркулација.


ВОДОЛИЈА

Работа: Сакате да остварите работна соработка со странците. Во таа смисла иницирате комуникација и се надевате дека ќе го прифати вашиот предлог.

Љубов: Односот со брачниот партнер е стабилен.

Здравје: Притисокот е нестбилен.


РИБИ

Работа: Ве интересира иднината. Работните планови кои ги правите се долгорочни. Имате вера во успех.

Љубов: Односот со брачниот партнер е стабилен. Свесни сте дека другата страна има проблеми на работа.

Здравје: Стабилно здравје.

Евротип
SNBROKER
To Top