Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (05.02.2021)

ОВЕН

Добивате точно онолку колку што се обидувате. Верувате во себе и својата моќ, така ќе бидете позадоволни деловно и финансиски. Овните кои се слободни денес дишат со полни бели дробови. Конечно постои реализација на авантура или врска со личност која ќе биде многу специфична од самиот почеток. Хроничен замор ве следи!

БИК

Невработените Бикови конечно стапуваат во контакт со работодавците, така што постои можност за трајно вработување. Размислете за тоа, пред да донесете големи одлуки и задолжително консултирајте се со вашиот партнер. Никогаш не правиш ништо самостојно. Недостаток на минерали се одразува на вашето расположение – вие сте прилично пргав.

БЛИЗНАЦИ

На овој ден, тешко дека се препознавате. Постојано сте во судир со деловното опкружување, главно поради банални работи. Имате добро чувство, што вашиот партнер го забележува, но обидете се да избегнете ароганција. Бидете физички поактивни.

РАК

Обидете се да се ослободите од вишокот лоша енергија на неколку начини. Не трошете време, треба да започнете и конечно да направите нешто добро за себе и вашата деловна иднина. Вие сте желни за забава и авантура! Имате проблем со прифаќање на реалноста, затоа што не сте некој што може да седи на два стола со голем успех. Вие сте предмет на стрес.

ЛАВ

Овој ден носи итност, брзање, а со тоа и непланиран, но и голем стрес, со кој треба да се справите. Вие најдобро работите кога сте во ќош! Вие сте искинати, па добивате чувство на беспомошност, проследено со гнев, кој ќе се обидете да го истурите на партнерот кој најмалку го заслужува тоа.Грижете се за грлото.

ДЕВИЦА

Вашите колеги и соработници ги перцепирате како заколнати непријатели и затоа заземате многу воинствен став, што дополнително ја иритира околината. Потребна ви е љубов, како и вода. Стани и излези и не очајувај! Обидете се да бидете весели, опуштени. Постои пад на имунитетот.

ВАГА

Како што се приближува денот, вашиот деловен успех станува сè поочигледен, а со тоа и чувството на неизмерна сатисфакција. Речиси целосно го изгубивте интересот за какви било настани на полето на убовта, паднавте во состојба, позната само за вас, во депресија и очај, која достигна максимално деструктивно ниво. Грижете се за забите.

ШКОРПИЈА

Обидете се да ја намалите напнатоста на работа, водени од здравиот разум, а не од импулсите засновани на суета! Емотивно сте незадоволни! Не се занесувајте со негативни и црни мисли, но протуркајте го овој ден колку што знаете и умеете, со што помалку глупости! Се чувствувате одлично, исполнети сте со енергија.

СТРЕЛЕЦ

Добро организирајте се, затоа слободно преместете некои работни места што не можете да ги завршите во оваа до следниот ден од објективни причини. Не брзајте и не потенцирајте никакви ветувања или договори во убовта. Остави ги сите тековни односи такви какви што се! Страдате од гихт!

ЈАРЕЦ

Невработените Јарци треба да прифатат волонтерска работа, бидејќи на тој начин ќе го покажат својот интерес за истото. Не прашувајте од вашиот партнер или личноста за која се грижите за одговори на прашања што ве вознемируваат! Пазете се од можно воспаление.

ВОДОЛИЈА

Разбирливо е дека никој не сака да работи под каква било форма на притисок. Но, тоа е сè уште дел од животот, не можеме секогаш да го имаме она што го сакаме. За да не бидете емотивно разочарани, бидете трпеливи да се оствари поповолен период за остварување на вашите желби и соништа.

РИБИ 

Понекогаш треба да бидете подготвени за сериозни компромиси. Побарајте помалку за да добиете повеќе! Слободните припадници на овој знак имаат смени во љубовниот авион, бидејќи тој влегува во нивниот живот на многу необичен начин, необична личност со која многу брзо ќе започнете да правите конкретни планови. Внатрешни немири.

Евротип
Евротип
To Top