Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (05.04.2021)

ОВЕН

Подготвивте детален деловен план и сега добивате материјална поддршка за негова реализација. Врската се развива одлично. Емотивно сте среќни, исполнети, се обидувате да посветите што е можно повеќе време на вашата сакана. Се чувствуваш добро

БИК

За време на деловните преговори наидувате на силен деловен противник. Колку и да се упорни, другата страна нема да попушти и ќе инсистира на нивните идеи. Во случај да сте во врска со вашиот партнер, зборувате за брак. Можни се проблеми со мочниот меур.

БЛИЗНАЦИ

Уживате во добра и стимулативна комуникација со колегите што кулминира во правењето нови планови. Емотивно сте задоволни. Сакана личност буди страст во вас. Можни се проблеми со урогениталниот тракт.

РАК

Нема значајни настани на работа. Се обврзувате на одговорностите и ги правите одговорно. Преку социјални мрежи стапувате во контакт со интересна личност од странство. Се чувствуваш добро.

ЛАВ

Вие сте целосно посветени. Уживате во нивната реализација и субјективното чувство дека никој не може да го направи она што вие го правите. Врската со брачниот другар е стабилна. Здравјето е задоволително.

ДЕВИЦА

Конечно, се појавуваат резултатите од работата поврзана со работата што ја работевте во блиското минато и вие сте доста задоволни од тоа како се излезе. Пред вас е ново запознавање со енергична личност. Можни се проблеми со кожата.

ВАГА

Вие сте во фаза на деловни планови кои не се најдобро формулирани. Подобро проверете што точно сакате и како да стигнете таму. Уживате во стабилна врска со сопругата, но сте љубоморни на неговото семејство. Можни се алергии.

ШРКОПИЈА

Пред вас е многу важен деловен состанок. Соговорникот остава позитивен впечаток, така што ќе успеете да се согласите за сè. Ве привлекува колега кој е зафатен, иако не му го покажувате тоа. Пазете се од сексуално преносливи болести.

СТРЕЛЕЦ

Фокусирани сте на започнување соработка со странски соработници. Задоволни сте од финансиите и профитот што доаѓа. Емотивниот партнер сака да поминете што повеќе време заедно. Можни се проблеми со мочниот меур.

ЈАРЕЦ

Вие сте прилично зафатен. Имате многу обврски на службената работа, но и на паралелата, т.е. тајно. Задоволни сте од врската, но сметате дека сè уште не е дојдено време за брак. Свесни дека партнерот размислува за тоа. Се чувствуваш добро.

ВОДОЛИЈА

Не сте задоволни од соработката со странските партнери. Тие се однесуваат како да се шефови, а вие им давате до знаење дека сте еднакви партнери. Пред вас е ново запознавање со личност која остава силен впечаток. Проверете ја вашата диоптрија.

РИБА

Задоволни сте од финансиите и работата. Очекувате да победите, и нема проблеми на работа и сè се одвива како и обично. Имате впечаток дека финансиите се најважни за вашиот сопружник. Внимавајте на вашата диета.

GOLD
To Top