Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (05.05.2021)

ОВЕН

Работа: Се појавуваат добри прилики кои би требало да ги искористите. Сега приметувате дека вредниот труд и тоа како може да се исплати.

Љубов: Некој веќе долго време сака да ви се приближи, но не знае како.

Здравје: Се е во ред.


БИК

Работа: Прилично сте упатени на туѓи работи, намерата ви е да оставите добар впечаток на околината, и тоа ви поаѓа од рака.

Љубов: Ви сте обожавани од страна на партнерот. Се чувствувате како насреќна личност на светот.

Здравје: Одлично.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Позитивните случувања на полето комуникација, јавни настапи, патувања, едукација…

Љубов: Ќе бидете во прилика да ги остварувате нови контакти и врски. Тоа ве освежува.

Здравје: Се трудите да бидете добри.


РАК

Работа: Придржувајте се на испробани формули во работата, затоа што така со својата професионалност ќе осигурате сигурен успех.

Љубов: Ќе запознаете личност која ќе ве поттикне да размислите за сериозна врска.

Здравје: Проблеми со варењето.


ЛАВ

Работа: Динамиката која денеска е присутна и факторите на ризик, одговараат на вашата аналитичка природа.

Љубов: Некој тајно е обожува. Посматрајте го добро вашето опкружување.

Здравје: Белите дробови ви се слаби.


ДЕВИЦА

Работа: Сериозно ќе морате да ги согледата своите приватни и работни ситуации во животот. Не мешајте едно со друго.

Љубов: Може да имате нов почеток на врска.

Здравје: Болки во грбот.


ВАГА

Работа: Имате успех на работното поле. Сите очи се вперени во Вас.

Љубов: Љубовен занос ве следи во текот на целиот ден. Нагласени се страстите со партнерот.

Здравје: Не ви недостасува ништо.


ШКОРПИЈА

Работа: Планетарните аскептки ве насочуваат да превземете активна улога на одговорност.

Љубов: Кон саканата личност бидете нежни, чувствителни, покажете ги емоциите.

Здравје: Се е во најдобар ред.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Овој ден најавува случувања кои бараат лично докажување и усовршување.

Љубов: Не дозолувајте љубомората да ве однесе на лош пат.

Здравје: Мигрена.


ЈАРЕЦ

Работа: Вашите амбиции ќе кулминираат. Вашата спобособност и цел кои сте ги поставиле, носат резултати.

Љубов: Не заборавајте дека во љубовта треба да давате. Така и себе и партнерот ќе си олесните многу ситуации.

Здравје: Нозете ви се вкочанети.


ВОДОЛИЈА

Работа: Ситуацијата е поволна за различни трансакции, инвестирања и кредитни ангажмани. Вие лесно ќе ја препознаете добитната комбинација.

Љубов: Немате причина за грижи. Партнерот ве обожава.

Здравје: Одлично.


РИБИ

Работа: Нема потреба за грижи и нервози, се ќе дојде на свое.

Љубов: Ако скоро сте влегле во врска, таа може да биде од траен карактер. Уживате со партнерот.

Здравје: Повреда на горните екстремитети.

Евротип
SNBROKER
To Top