Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (06.03.2021)

ОВЕН

Работа: Новиот познаник остава одличен впечаток, така што му нудите почеток на заедничка соработка.

Љубов: Бракот го сметате за стабилен. Не сте свесни дека партнерот флертува со друга личност.

Здравје: Добро се чувствувате.


БИК

Работа: На работа нема никакви значајни случувања. Вие се прилагодувате, а работата се одвива на вообичаен начин.

Љубов: Најдобрата работа која ви се случува на работа, а не е работа, тоа е флерт.

Здравје: Што се однесува до здравјето, ви недостасува кондиција.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Ситуацијата на работа е задоволувачка. Се одлично сте организирале, знаете што сакате да постигнете и на кој начин.

Љубов: Многу сте пасивни кога е љубовта во прашање. Се плашите на симпатијата да и покажете емоции.

Здравје: Стабилно.


РАК

Работа: Комуникацијата моментално е најсилното оружје на работа. Успешни сте во тоа и постигнувате нови договори.

Љубов: Односот со партнерот не е најдобар. Присутна е тајна личност на која мислите.

Здравје: Солидно здравје.


ЛАВ

Работа: Областа околу судење е лошо прикажана и во случај на било каков спор, нема добро да поминете.

Љубов: Не сте во целост задоволни од емотивната сфера. Имате впечаток дека односот станал навика, рутина, а вам ви е потребна љубов.

Здравје: Проблеми со забите.


ДЕВИЦА

Работа: На работа ве очекуваат тешкотии, кои нема да успеете да ги решите. Ве очекува финансиска добивка, што ви го поправа расположението.

Љубов: Во целост се посветувате на брачниот партнер.

Здравје: Здравјето не е најдобро.


ВАГА

Работа: Работата се одвива на вообичаен начин. Како што сте креативни, планирате да ја проширите работната понуда.

Љубов: Се залажувате себе дека не сте сериозно заинтересирани за личност со која флертувате.

Здравје: Можни проблеми со стомакот.


ШКОРПИЈА

Работа: Задоволни сте од ситуацијата на работа. Имате доста обврски и некои обврски ги одработувате истовремено.

Љубов: Ве интересира влегување во тајна врска. Размислувате кој е најдобар начин да и се приближите на симпатијата.

Здравје: Стабилно здравје.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Работната ситуација е стабилна, но вам ви недостасуваат предизвици и планирате нов проект.

Љубов: Задоволни сте од односот со брачниот партнер.

Здравје: Наклонети сте кон претерана конзумација на алкохол и слатки.


ЈАРЕЦ

Работа: Доколку ве интересира нова работа, ве очекува разговор за работа и добивање на понуда.

Љубов: Имате симпатија која е зафатена. Тоа е причина што и натаму не и приоѓате.

Здравје: Стабилно здравје.


ВОДОЛИЈА

Работа: Не сте во целост реални, а ни сконцентрирани. Работните планови кои ги правите, не се изводливи и не сте свесни поради тоа.

Љубов: Одржувате редовна комуникација со симпатијата.

Здравје: Можни проблеми со притисокот.


РИБИ

Работа: Ситуацијата е стабилна. Поради тоа размислувате за понатамошно проширување на работата и на кој начин тоа да го постигнете.

Љубов: Ако сте корисник на друштвените мрежи, ви предстои контакт со неиксрена личност.

Здравје: Чувствителен стомак.

GOLD
To Top