Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (06.04.2021)

ОВЕН

Работа: Пред вас се сериозни тешкотии доколку се занимавате со приватен бизнис. И покрај трудот, нема да успеете да ги надминете.

Љубов: Емоциите ви проработиле и инсистирате на интензивно дружење со партнерот.

Здравје: Стабилно здравје.

БИК

Работа: Работата се одвива подобро од што сте очекувале. Тоа ви дава доза на самодоверба така што имате впечаток дека се можете.

Љубов: Пробувате да доминирате над другата половина, но тоа не ви го дозволува.

Здравје: Добро се чувствувате.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ве очекува конфликт со колега. Свесни сте дека вашиот однос е од натпреварувачки тип, па не сте подготвени да дебата.

Љубов: Имате тајно интересирање кон личност со која сте во пријателски однос.

Здравје: Бубрезите и главата се чувствителни.

РАК

Работа: Добивате работна понуда која ви делува примамливо, така што веднаш ја прифаќате.

Љубов: Расположението кон брачниот партнер варира од тоа што не можете без него, до тоа да ве нервира.

Здравје: Одлично.

ЛАВ

Работа: Благодарение на врските, добивате информации кои ви овозможуваат убедливо да доминирате на работа.

Љубов: Пред вас е ново познанство со топла, страствена личност.

Здравје: Притисокот осцилира.

ДЕВИЦА

Работа: И покрај конснтатните обиди да ги решите, проблемите и понатаму се присутни на работа. Не ви е јасно зошто сте неуспешни.

Љубов: Односот со емотивниот партнер не се развива на посакуваниот начин. Се сомневате дека тој е вистинскиот за вас.

Здравје: Не сте расположени.

ВАГА

Работа: Задоволни сте како се одвива судењето. На интелигентен начин го насочувате кон ваша корист.

Љубов: Односот со брачниот партнер е стабилен. Имате впечаток дека се е под контрола, иако не е.

Здравје: Главата е чувствителна, особено синусите.

ШКОРПИЈА

Работа: Ве очекува зголемен обем на обврските. Прилагодливи сте, ги одработувате работите паралелно и успевате да функционирате во хаосот.

Љубов: Задоволни сте од односот со брачниот партнер и се трудите околу него (неа).

Здравје: Чувајте се од инфекции.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Вашите напори да најдете работа во странство, конечно, носат резултат во вид на работна понуда. Ја прифаќате без размислување.

Љубов: Задоволен сте од врската, но не сте сигурни како другата половина ќе реагира на вашата преселба.

Здравје: Стабилно здравје.

ЈАРЕЦ

Работа: Ве очекува контакт со медиумите. Оставате впечаток на енергична, самоуверена личност.

Љубов: Како и брачниот партнер, така и вие сте загрижени за финансиите. Ве очекува разговор на таа тема.

Здравје: Притисокот е нестабилен.

ВОДОЛИЈА

Работа: Не успевате да ги реализирате работните планови поради непланираните тешкотии. Нервозни сте поради тоа.

Љубов: Ве очекува ново познанство, но другата страна не е заинтересирана за продолжување на дружењето.

Здравје: Гледајте да го зајакнете имунитетот.

РИБИ

Работа: Ако сте правник, влегувате во нов проект. Очекувањата се големи, но базирани на реална основа.

Љубов: Емотивната врска е многу динамична, така што сте во недоумица дали да ја прекинете или не.

Здравје: Инфекција е можна.

Евротип
SNBROKER
To Top