Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (06.05.2021)

ОВЕН

Работа: Може да очекувате дека ќе има проблеми на работа кај вас денеска. Нивно решавање бара многу трпение.

Љубов: Посветете се малку повеќе на друштвениот живот, и на тој начин ќе дојдете до нова љубов.

Здравје: Немате проблеми со здравјето.


БИК

Работа: На полето работа следува позитивни промени кај вас. Може да очекувате дека судбината ќе ви биде наклонета.

Љубов: Со партнерот имате разни несогласувања, но не сте подготвени за прекин на врската.

Здравје: Проблеми со кичмата се можни.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Може да очекувате прилика за промени на работното поле. Пред вас е период во кој ќе има доста неизвесности.

Љубов: Љубовното поле е променливо кај вас. Можно е и сами да не сте сигурни што сакате.

Здравје: Проблеми со циркулација.


РАК

Работа: Финансиите ви се променливи и нестабилни, а таква ситуација ве очекува и во следните денови.

Љубов: Ве очекува интересен флерт кој може да доведе до остварување на сериозна љубовна врска.

Здравје: Се чувствувате добро.


ЛАВ

Работа: Ако сте одлучиле да ја менувате работата, ќе ви биде потребно доста време за да се укаже некоја нова позиција.

Љубов: Пред вас е одличен период за љубовното поле. Може да очекувате нови познанства.

Здравје: Одлично се чувствувате.


ДЕВИЦА

Работа: Не е претерано поволен ден за да може да имате компликации и проблеми. Владее нетрпеливост.

Љубов: Очекувајте интересна комуникација со личноста која ви значи.

Здравје: Можна вртоглавица.


ВАГА

Работа: Доста среќа ве очекува на работното поле денеска. Околностите ќе се свртат во ваша корист.

Љубов: Новата љубов влегува во вашиот живот и ќе бидете среќни и задоволни поради тоа. Пред вас е период на почеток на нова врска.

Здравје: Редовно проверувајте го притисокот.


ШКОРПИЈА

Работа: Ако се занимавате со приватна работа, може да очекувате позитивни околности и зголемување на заработката.

Љубов: На полето емоции може да имате мали проблеми со личноста која ви значи.

Здравје: Не би требало да имате потешкотии.


СТРЕЛЕЦ

Работа: На работното поле ве очекува враќање на некои проблеми кои во минатото не се до крај решени.

Љубов: Ново познанство ве очекува. Пред вас е период во кој ќе имате повеќе шанси за авантура.

Здравје: Внимавајте на синусите.


ЈАРЕЦ

Работа: На ова поле владеат позитивни промени и задоволни сте генерално од ситуацијата.

Љубов: Очекувајте добар однос со саканата личност. Вашата врска полека оди кон стабилизација.

Здравје: Внимавајте на вишок килограми.


ВОДОЛИЈА

Работа: Можно е да бидете малку напнати денеска и дека ќе бидете наклонети кон конфликти на полето работа.

Љубов: Растроени сте и не ви е лесно со саканата личност да бидете искрени. Понекогаш ви се чини полесно да се дистанцирате.

Здравје: Водете сметка околу очите.


РИБИ

Работа: Можно е некои околности на ова поле да ви се невоповолни и дека нема да го остварите она што го очекувате.

Љубов: Можно е да ви се укаже прилика за познанство со личност која се појавува во ваша близина.

Здравје: Несоница ве следи, потоа и умор.

Евротип
SNBROKER
To Top