Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (06.10.2022)

Овен

Бидете трпеливи и доследни денес. Иако е неопходна целосна концентрација, ве обзема замор и поспаност. Ако не попуштите, ќе направите сериозни грешки кои ќе ги трпат последиците. Покрај тоа, бидете внимателни на улица и во сообраќајот.

Бик

Чувствувате наплив на енергија што ви недостасуваше. Во исто време пристигнуваат нови обврски кои може да ве загрижат. Опуштете се, иако ви претстои период на напорна работа, на крајот ќе добиете паричен надомест кој ќе ве расположи.

Близнаци

Повторно сте ги пресметале финансиските средства, можеби сте заборавиле на сметка или ви се заканува парична казна. Ве очекува непријатно изненадување поради кое ќе треба да издвоите поголема сума пари за да ги решите новите проблеми.

Рак

Личноста со која работите донесува одлука која ве збунува. Не сте сигурни која е вистинската причина, па губите часови преиспитувајќи ја вашата одговорност. Пред да се нурнете во морето од грижи, размислете дека туѓите одлуки не се ваша одговорност.

Лав

Вашата самодоверба им пречи на луѓето околу вас кои веќе некое време се трпеливи со вашите испади. Доколку не го поправите своето однесување, може да доживеете многу непријатна ситуација која ви се заканува со финансиска штета.

Девица

Исполнети сте со добро расположение за да изгубите малку реална слика за можностите пред вас. Големите планови можат да бидат запрени со неочекувано неповолни одлуки на некои луѓе кои на почетокот го исклучуваат вашето мислење.

Вага

Денес си слаткоречив со сите. Вашето добро расположение е всушност маска за чувството на несигурност кое ве обзело. Потсвесно, сакате да ги мотивирате другите луѓе да возвратат со вашите добронамерни коментари. Ќе се разочарате.

Шкорпија

Внимавајте на трошоците, потребно е внимателно и темелно да го распределите секој денар. Невработените треба да се обратат за помош кај своите пријатели. На крајот од денот доаѓа олеснување и силна морална поддршка од постар член на семејството.

Стрелец

Реагирајте смирено, склони сте на непромислени постапки кои ги комплицираат односите. Не го наметнувајте вашето мислење, бидејќи вашето мислење нема да биде слушнато. Во исто време, не коментирајте за луѓе кои не се присутни за да не се извините подоцна.

Јарец

Се враќаш во форма. Денеска се активираат бизнисите кои од засега непознати причини се во застој. Малку сте збунети од исходот, бидејќи по долго чекање изгубивте надеж. Овие денови повеќе ќе ги доведувате во прашање вашите мотиви отколку што ќе направите нешто конкретно.

Водолија

Што и да започнете ќе заврши со хаос. Пред вас е стресен ден, па најпаметно е да ги избегнувате сите ситуации во кои вие би биле главен говорник. Ако користите автомобил во текот на вашата работа, не движете се никаде пред да го проверите.

Риби

Ви пречи тоа што сте ги научиле околу себе дека вие сте иницијатор на се. Расположението е такво што денес повеќе би сакале одговорноста да биде на некој друг, а на вас е да се придружите и да го видите правецот на кој некој друг излегол.

Евротип
SNBROKER
To Top