Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (07.04.2021)

ОВЕН

Работа: Самоуверени сте. Правите нови планови и тргнувате во нивна реализација. Очекувате успех.

Љубов: Задоволни сте од односот со брачниот партнер.

Здравје: Наклонетост кон инфекции. Главата и бубезите се чувствителни.

БИК

Работа: Вредни сте и амбициозни. Целата енергија ја насочувате кон работата. Задоволни сте од резултатите.

Љубов: Ве очекуваат предизвици врзани за вашиот брачен однос. Во овој однос постои и трета личност.

Здравје: Стабилно.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Чувајте се од колегите. Можни се караници со нив. Не се сите пријателски расположени кон вас.

Љубов: Ако сте слободни, ве очекува ново познанство кое брзо ќе премине во врска.

Здравје: Стабилно здравје.

РАК

Работа: Ве очекува добивање на нова работна понуда или голем работен успех. Во секој случај ќе бидете задоволни од работната ситуација.

Љубов: Опитмистични сте кога е односот со брачниот партнер во прашање.

Здравје: Одлично се чувствувате.

ЛАВ

Работа: Задоволни сте како работата се одвива. Имате одговорен став кон обврските.

Љубов: Брачниот партнер не е расположен, но тоа не го приметувате затоа што сте фокусирани на кариерата.

Здравје: Проблеми со коските.

ДЕВИЦА

Работа: Не сте задоволни од ситуацијата на работа. Имате впечаток дека сте западнале во рутина која не ви одговара.

Љубов: Презадоволни сте како врската се развива, и се гледате себе во иднината со партнерот.

Здравје: Проблеми со циркулацијата се можни.

ВАГА

Работа: Ако се занимавате со креативна работа, максимално сте посветени на своето создавање. Ако не сте уметник, концетрацијата ви е лоша.

Љубов: Презадоволни сте од брачниот однос, но тоа не ве спречува тајно да флертувате.

Здравје: Инфекција е можна.

ШКОРПИЈА

Работа: Концентрацијата не ви е силна страна така што сте наклонети кон правење на грешки. Имате одлична соработка со странците.

Љубов: Брачниот однос влегува во криза. Почнувате да се сомневате во верноста на партнерот.

Здравје: Главата е чувствителна.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Вредни сте, одговорни и презадоволни од ситуацијата на работа. Ве очекува прилив на пари, така што ви годи чувството на финансиска сигурност.

Љубов: Пред вас е ново познанство кое многу брзо ќе премине во врска.

Здравје: Стабилно здравје.

ЈАРЕЦ

Работа: Правите нови работни планови во од, и почнувате веднаш со нивна реализација.

Љубов: Брачниот партнер се потпира на вашите финансии и прилично е задоволен од сумата на пари која сте му ја дале.

Здравје: Солидно.

ВОДОЛИЈА

Работа: Ве очекува краток службен пат на кој минувате одлично. Состанокот се одвива во работна и оптимистичка атмосфера.

Љубов: Брачниот партнер е наклонет кон таен флерт.

Здравје: Добро. Ви годи рекреација.

РИБИ

Работа: Ве очекува финансиски прилив. Вредни сте. Доминирате на работен состанок и постигнувате успех.

Љубов: Имате впечаток дека брачниот партнер е окупиран со финансиите, и дека ве запоставува.

Здравје: Проблеми со бубрезите.

Евротип
SNBROKER
To Top