Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (07.05.2021)

ОВЕН

Работа: Обврските кои ги имате пред себе, ќе ги завршите многу брзо и лесно, со права организација.

Љубов: Поволен ден за флерт е пред вас. Ве очекува позитивна атмосфера кога е во прашање ова поле.

Здравје: Немате проблеми со здравјето.


БИК

Работа: Очекувајте добра комуникација со соработниците. Заедно одите кон заедничките цели.

Љубов: Чувствата кои сте ги имале кон поранешниот партнер се гасат, и конечно, сте подготвени да остварите нова врска.

Здравје: Посетете стоматолог.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Среќата ве следи денеска. Пред вас е период во кој ќе бидете задоволни од работните околности.

Љубов: Уживате во флертот и ви значи до тоа пред личноста која ви се допаѓа, да се покажете во најдобро светло.

Здравје: Одлично се чувствувате.


РАК

Работа: Ве очекува прилика за нова работа. Пред вас е одлична фаза во која може да ги остварите своите амбиции.

Љубов: Можно е да ви се допаѓа личност која не е сосема слобона или има некоја тајна.

Здравје: Генерално добро се чувствувате.


ЛАВ

Работа: Склопување на нов договор би можел да биде потешко од што сте очекувале.

Љубов: Може да се потпрете на својот партнер кој максимално се труди да ви угоди и да биде тука за вас во секој поглед.

Здравје: Проблеми со хормоните.


ДЕВИЦА

Работа: Ќе ја докажете својата способност и кон себе, и кон другите. Може да очекувате поволен период.

Љубов: Потрудете се околу тоа на саканата личност да и ставите до знаење какви се вашите очекувања од врската која ја имате.

Здравје: Внесувајте повеќе витамини.


ВАГА

Работа: Пред вас е поволен ден на полето работа. Може да очекувате дека ќе имате поддршка од блиското опкружување.

Љубов: Ако планирате средба со личноста која ви значи, може да се надевате на позитивни околности.

Здравје: Одлично.


ШКОРПИЈА

Работа: Не сте задоволни од ситуацијата која ја имате на ова поле, и подготвени сте за повлекување на поголеми потези и промени.

Љубов: Ако сте се впуштиле во необврзувачка врска, сега би можеле да се одлучите за крајот на тој однос.

Здравје: Избегнувајте цигари и алкохол.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Очекувајте поволен ден на ова поле. Наскоро ве очекува подобрување на заработувачката.

Љубов: Имате добар однос со личноста која ви се допаѓа и задоволни сте од околностите на полето љубов.

Здравје: Без проблеми со здравјето.


ЈАРЕЦ

Работа: Иако сте загрижени, ќе ги решите проблемите. Околностите кои ве опкружуваат ќе се менуваат во ваша корист.

Љубов: Нова љубов е пред вас. Ќе бидете подготвени да се отворите кон некоја личност.

Здравје: Пад на имунитетот е можен.


ВОДОЛИЈА

Работа: Пред вас е прилика да напредувате и да ги исполните очекувањата од својата околина. Ќе бидете задоволни.

Љубов: Ако сте слободни, надевајте се на остварување на ново познаснтво со личност која ќе ве заинтересира.

Здравје: Нема поголеми проблеми со здравјето.


РИБИ

Работа: Пред вас е напорен ден за работното поле. Очекувајте компликации.

Љубов: Мали недоразбирања со саканата личност се пред вас, но на крајот ќе успеете се да решите.

Здравје: Проблеми со варењето на храната.

Евротип
SNBROKER
To Top