Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (07.06.2021)

ОВЕН

Работа: Дадена ви е можност да постигнете нов деловен контакт што ќе биде многу важен за вашата иднина.

Љубов: Вие многу добро ја познавате вашата сакана и знаете како да препознаете кога нешто ви премолчува.

Здравје: Нема здравствени проблеми.


БИК

Работа: Во оваа фаза, можете да очекувате нов деловен разговор што ќе ви биде важен.

Љубов: Во моментов сте во фаза на криза со саканата личност и имате впечаток дека не знаете што да очекувате од неа.

Здравје: Проблеми со видот.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Во текот на овој ден, ќе бидете доста оптоварени со деловни настани и обврски.

Љубов: Иако ви се чини дека лицето за кое се грижите ја зборува вистината, постојат гласини кои зборуваат поинаку.

Здравје: Можни се проблеми со циркулацијата.


РАК

Работа Денес, поголемиот дел од работата е на вас, можно е да не ја добиете навистина помошта што ја очекувате сега.

Љубов: Сè уште не сте подготвени за нови љубовни познаници, бидејќи сè уште негувате чувства кон вашиот поранешен партнер.

Здравје: Проблеми со зглобовите.


ЛАВ

Работа: : Ако очекувавте некои важни настани на работа денес, можеби ќе бидете разочарани затоа што нема да има поголеми промени.

Љубов: Вашата врска со саканата личност доаѓа до точка на вриење каде што се можни растечки конфликти.

Здравје: Проблеми со забите.


ДЕВИЦА

Работа: Ќе прифатите нова понуда за работа и со тоа ќе ги решите проблемите што сте ги имале претходно.

Љубов: Се сомневате во вашата врска или брак. Понекогаш ви се чини дека оваа приказна едноставно нема перспектива.

Здравје: Избегнувајте пороци


ВАГА

Работа: Вашите деловни одлуки ќе бидат преиспитани. Можно е да сте имале погрешна проценка.

Љубов: Денес ќе запознаете интересна личност која ќе ви остави добар впечаток.

Здравје: Можни се проблеми со притисокот.


ШКОРПИЈА

Работа: Денес е добар ден ако планирате да се занимавате со организација или деловно планирање во иднина.

Љубов: Промените на полето на љубовта може да ви донесат возбуда и нова радост во животот.

Здравје: Можни се проблеми поради вкочанетост.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Деловната соработка што ве чека може да биде многу добра за вас. Ве чека поволен период.

Љубов: Бракот може да ве доведе во криза ако не покажете доволно разбирање кон вашата сакана.

Здравје: Проверете ја крвната слика.


ЈАРЕЦ

Работа: Се обидувате да постигнете добри деловни резултати и да го дадете својот максимум на ова поле, како и секогаш.

Љубов: По долго време, можете да очекувате познаник што ќе разбуди во вас надеж дека вистинската љубов постои.

Здравје: Проблеми со кожата.


ВОДОЛИЈА

Работа: Можно е да се занимавате со гласини и озборувања кои не се точни. Не верувајте во сè што слушате.

Љубов: Можни се нови познанства со вас во наредниот период. Фокусирајте се на полето на љубовта.

Здравје: Проблеми со синусите.


РИБИ

Работа: Денес, ќе бидете подготвени за подрастични деловни промени што можат да ви донесат напредок.

Љубов: Може да очекувате важни одлуки со саканата личност. Тоа е поволен период за брак или заеднички живот.

Здравје: Водете грижа за забите.

Евротип
SNBROKER
To Top