Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (07.07.2021)

ОВЕН

Работа: Генерално сте задоволни од околностите на работното поле. Во следниот период е можна некоја голема понуда од странство.

Љубов: Посветени сте на својот партнер кои ви покажува дека е верен.

Здравје: Проблеми со коските.

БИК

Работа: Очекувајте дека денеска ќе имате некои проблеми на работа кои не зависат од вас, туку од соработниците.

Љубов: Сакате да и покажете на саканата личност дека имате искрени чувства и дека сте подготвени на романтичен гест.

Здравје: Пад на иминутетот.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Имате впечаток дека сите проблеми ќе успеете да ги решите со помош на оние кои ве штитат.

Љубов: Може да очекувате дека ќе имате нова средба и познанство кое може да ве доведе до сериозна врска.

Здравје: Имате многу енергија.

РАК

Работа: Ве очекува период во кој ќе бидете подготвени да направите конкретни чекори за да ја менувате работната ситуација.

Љубов: Може да имате интересна средба со симпатијата. На вам е шанса да направите прв чекор.

Здравје: Болки во стомакот.

ЛАВ

Работа: Пред вас е поволен ден во кој ќе успеете да ги остварите своите конкретни чекори за да ја менувате работната ситуација.

Љубов: Ви се допаѓа личност која не покажала дека има интерес кон вас сега.

Здравје: Минлива настинка е можна.

ДЕВИЦА

Работа: Олеснување на полето финансии ви доаѓа. Можно е да успеете да намалите некои трошоци.

Љубов: Приоритет ви е со партнерот да го остварите искрениот однос. Сакате вашата врска да трае на долги патеки во иднина.

Здравје: Хранете се поздраво.

ВАГА

Работа: Денот не е поволен за почеток на нов проект, но ни за било каков договор, па подобро е да бидете трпеливи.

Љубов: Ќе имате интересно познанство на полето љубов. Ви следува поволен период за емоции.

Здравје: Мал пад на енергијата.

ШКОРПИЈА

Работа: Можно е да имате проблеми со надредените. Ве очекува неповолен период за работа.

Љубов: Доколку ви се допаѓа личност која е зафатена, денешниот ден ви е поволен за почеток на тајна врска.

Здравје: Проблеми со несоница.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Можно е работните планови да ви се одложуваат и тоа ви пречи затоа што не сакате одолговлекување.

Љубов: Можно е да имате прилика да запознаете личност која ќе ви покаже дека сака сериозна врска со вас.

Здравје: Добра ситуација на здравственото поле.

ЈАРЕЦ

Работа: Важно е да имате доволно трпение и да покажете дека сте подготвени да правите компромиси.

Љубов: Можно е со саканата личност да остварите прилично добар однос денеска.

Здравје: Хронични проблеми ве мачат.

ВОДОЛИЈА

Работа: Пред вас е генерално добар ден во кој нема да доаѓаат нови проблеми.

Љубов: Се сомневате во партнерот и љубоморни сте. Можно е кај партнерот многу работи да ви пречат.

Здарвје: Проблеми со забите.

РИБИ

Работа: Ве очекува пеирод кој ви носи шанса за остварување на нови контакти.

Љубов: Размислувате за заеднички живот со саканата личност. Чувствувате дека сте подготвени за нов чекор.

Здравје: Проблеми поради хормоните.

Евротип
SNBROKER
To Top