Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (07.07.2022)

ОВЕН

Преку општествени настани или спонтани собирања ќе дојдете до контакт со многу луѓе, некои пријатели некои познаници. Нова личност би можела да влезе во вашиот живот. Се чувствувате добро и нема да се воздржувате да ги искажете ставовите. Ќе бидете тактични а другите тоа ќе го ценат.

БИК

Денеска ќе се чувствувате моќно и енергично, подготвени да се фатите во костец со сѐ што ви стои на патот. Тоа е многу добро, бидејќи пред вас се силни предизвици кои носат сосема нова цел на вашиот живот. Возбудувањето и ентузијазмот се шират низ сите аспекти од вашиот живот. Со сето она што ќе ви се најде на патот ќе се соочите со посветеност, подготвени за големи задачи.

БЛИЗНАЦИ

Духовната страст денеска е обоена со романтични желби. Доколку вашиот партнер е наклонет на спиритуалното како и вие, тогаш потрудете се заедно да дојдете до сознанија коишто ве интересираат. Страста којашто ја чувствувате доаѓа главо од самата длабочина на вашата душа. Имајќи предвид дека вашата креативност кулминира, можеби ќе посакате да ги впишете или насликате овие чувства за да не ги заборавите.

РАК

Доколку сте во врска, денеска ќе посакате да ја подигнете на повисоко ниво на обврзување и посветеност. Вие и вашиот партнер би можеле да се обврзете на моногамија или да се верите или да закажете датум за венчавка. Доколку сте венчани, можеби ќе се одлучите да имате дете. Доколку сте сами, очекувајте наскоро да сретнете некоја особено атрактивна личност. Подготвени сте!

ЛАВ

Денеска би можело да добиете покана за еден важен општествен настан. Тоа може да биде можност да запознаете важни луѓе коишто можат да ви помогнат околу кариерата или на некој начин се поврзани со вашето поле на интерес. Вашата енергија и ентузијазам нема да останат незабележани.

ДЕВИЦА

Талентот којшто го поседувате и се крие во вас неискористен, денска би можело да ги изненади сите околу вас. Можеби ќе се одлучите да го искористите во професијата со којашто се занимавате. Ова е дефинитивно денот за такво нешто, бидејќи ќе бидете преполни со енергија и ентузијазам, способни да се фатите во костец со секоја задача којашто ќе се испречи пред вас. Ова е ден полн со предизвици и нови патувања.

ВАГА

Страста којашто ја чувствувате би можела да ве мотивира да се посветите на сопствениот изглед. Можеби ќе се решите да вежбате, да ја промените диетата или да експериментирате со нови стил на облекување. Секако ќе го добиете посакуваниот резултат. Со енергијата и ентузијазмот кои ги поседувате денеска не само што ќе гои изненадите другите, туку и самите себеси.

ШКОРПИЈА

Ќе се разбудите подготвени да го освоите светот. Возбудување, ентузијазмот и целта на животот денеска ќе ја исполнат вашата душа. Меѓутоа, ќе се запрашате од каде сето тоа дошло, бидејќи ништо не се променило од синоќа. Не го губите времето размислувајќи за тоа, туку тргнете во акција. Одете на некои предавање или да вежбате. Започнете проект. Денешниот ден е ветувачки.

СТРЕЛЕЦ

Информацијата којашто ќе ја добиете од пријател би можела да ве наведе да си поставите сосема нови цели. Имате многу идеи за некои проект, а денеска би можеле да решите која да ја примените. Почнете. За што и да се решите, претходно дознајте ги сите факти. Постои веројатност дека губите време на непотребни поединости.

ЈАРЕЦ

Ѕвездите ве повикуваат денеска да ја проширите својата визија. Време е да ја видите поголемата, појасна и понапредна страна на работите. Запаметете дека животот е како огледало – ќе добиете многу повеќе отколку што очекувате. Затоа сонувајте големи сни, надевајте се на големи работи и замислете се себеси како ѕвезда. Не се продавајте за мали пари. Скромноста секогаш се злоупотребува.

ВОДОЛИЈА

Денска ќе бидете особено емотивни, реагирајќи бурно на сѐ што ќе го видите, без разлика дали е тоа слика на природна катастрофа во светот, слика на осамено куче или тажно детенце. Духовно сте многу мотивирани и ја гледате заднината на сѐ. Доколку сте верник и размислувате за посета на некои оддалечен манастир, направете план и да го спроведете во дело.

РИБИ

Денеска сништата и визиите би можеле да исчезнат исто толку брзо колку што и ќе ви дојдат, како рефлексија на несвесното размислување. Некои од овие импресии содржат во себеси некоја траума од минатото или фобија од којашто треба да се ослободите. Исто така, треба да ја искористите креативната инспирација и да ја преточите во некој уметнички проект. Пред крајот на денот ќе се чувствувате многу подобро и растеретено.

Евротип
SNBROKER
To Top