Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (07.10.2020)

ОВЕН

Работа: Задоволни сте со приливот на финансии. Тие ви даваа поттик потребен за решавање на проблемите.

Љубов: Имате желба да се опуштите и да уживате во друштво на партнерот, но тој е премногу нервозен.

Здравје: Солдино здравје.

БИК

Работа: Ве очекува изненадувачки трошок кој малку ќе ве исфрли од колосек, затоа што воопшто не сте го планирале.

Љубов: Ако сте слободни, следува ново познанство кое има потенцијал да прерасне во стабилна врска.

Здравје: Добро се чувствувате.


БЛИЗНАЦИ 

Работа: Ментално сте активни. Правите грандиозни работни планови, но не ги откривате на другите.

Љубов: Минувате време запознавајќи ја подобро симпатијата. Она што го дознавате, не ви се допаѓа.

Здравје: Одлично.


РАК

Работа: Комуникативни сте и прилагодливи. Заедничкиот проект со странците е во полн замав.

Љубов: Пасивни сте на емотивно поле така да нема никакви случувања.

Здравје: Можни проблеми со жолчката.


ЛАВ

Работа: Амбициозни сте и во план ви е почеток на работна соработка со соработници од странство.

Љубов: Емотивно не сте исполнети и посакувате да влезете во нова врска.

Здравје: Можни болки во долниот дел на грбот.


ДЕВИЦА

Работа: Не сте задоволни од комуникациите со колегите. Ви смета тоа што другата страна не сака да ги признае вашите добри идеи.

Љубов: Брачниот партнер приметува дека сте раздразливи, па ви се трга од патот.

Здравје: Нервоза ве следи.


ВАГА

Работа: Ако се занимавате со приватна работа, полни со оптмизам правите работни планови.

Љубов: Вагите во брак имаат впечаток дека партнерот не е во потполност посветен на нивната заедница.

Здравје: Задоволително здравје.


ШКОРПИЈА

Работа: Преговорите нема да одат глатко. Доста сте цврсти и не сакате да отстапите.

Љубов: Доколку сте во брак задоволни сте од односот со партнерот.

Здравје: Не е најдобро. Уморни сте и ви треба одмор.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Ако се занимавате со приватна работа, размилсувате за почнување на паралелна работа.

Љубов: Стрелците во брак уживаат во времето минато со партнерот.

Здравје: Регирате импулсивно. Внимавајте во сообраќајот.


ЈАРЕЦ

Работа: Комуникацијата ви е слаба точка. Никако да најдете заеднички јазик со колегите.

Љубов: Немате проблеми во комуникациите со симпатијата. Ви годи опуштена атмосфера.

Здравје: Стабилно здравје.


ВОДОЛИЈА

Работа: Пробувате да ја подобрите соработката со колегата, но не успевате во тоа.

Љубов: Ако сте во врска, ви е потребна ситница да избувнете.

Здравје: Не е добро, раздразливи сте.


РИБИ

Работа: Прилично сте прилагодливи и дипломатични, така што без никаков отпор ги прифаќате промените на работа.

Љубов: Ако сте во брак, ќе бидете загрижени за партнерот. Тој е напнат и ќе пробате да му го подигнете расположението.

Здравје: Добро здравје.

Евротип
SNBROKER
To Top