Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (09.06.2021)

ОВЕН

Работа: Наскоро ќе имате можност да најдете работа што ќе ги исполнува барањата што ги имате во оваа област.

Љубов: Ако ви се допаѓа личност која сте ја запознале неодамна, наскоро ќе имате шанса за промена.

Здравје: Мали проблеми со холестерол.


БИК

Работа: Финансиската состојба е проблем за вас. Работите на стабилизирање на приходите.

Љубов: Не сте подготвени за поголеми планови со вашиот сегашен партнер. Можно е да избегнете сериозна врска на некој начин.

Здравје: Грижете се за протокот на крв.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Ви претстои период на прилагодување кога станува збор за нова работа. Не секогаш се сложувате многу добро.

Љубов: Ако сте во брак, може да очекувате малку потежок период во кој ќе има некои несогласувања.

Здравје: Можеби сте склони кон алергии.


РАК

Работа: Денес ви носи мали потешкотии и компликации кога станува збор за вашето поле на работа.

Љубов: Личноста со која сè уште сте, сепак е оддалечена од вас и тоа ве тера да се сомневате во себе.

Здравје: Денес сте прилично чувствителни.


ЛАВ

Работа: Во наредниот период ќе имате многу важни настани на деловно поле, затоа обидете се да бидете во тек.

Љубов: Ако сте во брак, може да очекувате да имате добри односи со вашиот партнер.

Здравје: Вие сте полни со енергија!


ДЕВИЦА

Работа: Донесовте нова одлука за работата, но може да наидете на помалку одобрување од претпоставените.

Љубов: Ви се допаѓа личност која може да биде зафатена или да има лош глас.

Здравје: Можни се болки во стомакот.


ВАГА

Работа: Деловниот партнер ќе покаже дека не се согласува целосно со вашите планови за нови деловни проекти.

Љубов: Ве очекува интересен ден, особено ако сте слободни. Ќе имате нова можност да флертувате.

Здравје: Проблеми со кожата.


ШКОРПИЈА

Работа: Новите проблеми на деловно поле полека ви тропаат на вратата. Ве чека период во кој ќе ви треба трпеливост.

Љубов: Може да очекувате да имате нови случувања на полето на убовта.

Здравје: Мали проблеми со срцето.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Среќата е на ваша страна и лесно можете да решите некои проблеми што ги имавте во претходниот период.

Љубов: Сакате да направите некои промени кога станува збор за вашиот љубовен живот. Монотонијата воопшто не ви одговара.

Здравје: Нема здравствени проблеми.


ЈАРЕЦ

Работа: Ако се занимавате со приватен бизнис, нема да ви биде лесно да ја стабилизирате состојбата на ова поле.

Љубов: Сакате да разговарате со некој близок кој упорно ја избегнува темата за заедничка иднина.

Здравје: Мали проблеми со варењето на храната.


ВОДОЛИЈА

Работа: Може да очекувате дека ќе можете да направите позитивни промени во полето на работата, самоиницијативно.

Љубов: Можете да очекувате да се сретнете со поранешен партнер за кој сè уште се грижите на некој начин.

Здравје: Избегнувајте цигари.


РИБИ

Работа: Вие сте загрижени за некои гласини кои кружат во вашата деловна активност. Можно е сега многу да ве оптеретува.

Љубов: Емотивна криза може полека да се појави помеѓу вас и лицето за кое се грижите.

Здравје: Проблеми со хормоните.

Евротип
SNBROKER
To Top