Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (09.08.2022)

ОВЕН

Корисни информации доаѓаат до вас и можете многу добро да ги користите, но само ако не дозволите другите да се мешаат во тоа. Покажете ги вашите чувства, емоции, па дури и гнев доколку е потребно. Проценката е многу важна денес. Не избрзувајте со одлуките. Стабилно здравје.

БИК

Обидете се да подобрите некои врски кои не беа на завидно ниво во претходниот период. Ќе се чувствувате многу подобро. Имате впечаток дека партнерот ви наметнува некои работи и дека не е најискрен со вас. Се ќе биде добро, само без нервоза и избрзани постапки. Главно добро здравје.

БЛИЗНАЦИ

Ова е одличен ден барем да донесете одлука за поздрав начин на живот, но и за тоа како ќе се однесувате кон некои блиски луѓе во иднина. Се чувствувате како да ви ја ускратуваат љубовта што ја заслужувате. Незадоволни сте од деловната ситуација. Замор и нервоза.

РАК

Многу е важно да не се откажувате без разлика какви препреки се пред вас. Не се откажувајте од борбата за вашите цели. Позитивни изненадувања на љубовно поле. Намалете ја тензијата, бидете личноста која ќе ја смири ситуацијата. Со денови сте под голем притисок.

ЛАВ

Размислете каде сакате да се видите за пет, десет години и дали сега преземате чекори кои ве водат до сето тоа. Почнете да работите на градење на сопствената иднина. Оставете го минатото таму каде што припаѓа. Спушти се малку на земја. Има работи за кои треба да се грижите. Одете и намалете ги пороците.

ДЕВИЦА

Наоружајте се со самодоверба но и со трпение. Некои работи голтаат, преболете ги, нема потреба од напнатост. Погрижете се да ги имате сите факти пред да му кажете на вашиот партнер или близок пријател. Следете ги вашите инстинкти. Главно добро здравје. Само внимавајте на исхраната.

ВАГА

Треба да одлучите дали сте на диета или не? Непотребно сте вака нервозни. Донесете одлука. Не грижете се за минатото, туку гледајте во иднината и планирајте убави работи. Ќе се зголеми активноста со деловните партнери и соработници. Внимавајте на лицето и контролирајте го видот.

ШКОРПИЈА

Она за што напорно сте работеле ќе ви биде исполнето, а ќе имате многу нови можности. Веројатно размислувате за некој друг, но немојте да се залажувате дека вашиот партнер тоа не го забележува. На работа знаете да покажете гордост но и да ја наведнете главата кога треба, иако тоа воопшто не ви се допаѓа. Најдобро би било да го смирите мозокот.

СТРЕЛЕЦ

Стресот ќе попушти и ќе бидете поспремни да преиспитате некои работи и да донесете правилни одлуки. Ако сакате да обновите контакт од минатото, запомнете зошто сето тоа заврши. Ќе ви дојдат некои приказни кои ќе ве заинтригираат. Зајакнувате енергично.

ЈАРЕЦ

Слободно посветете се на работата со полна пареа бидејќи сиот вложен труд брзо ќе се исплати. Фокусирајте го вашето внимание на посветла содржина и бидете многу потрпеливи, тоа ќе биде пољубезно кон вашата врска. Следната недела е погодна за физичка активност и промена на средината. Движете се колку што е можно повеќе на свеж воздух.

ВОДОЛИЈА

На патот на животот може да се појават многу непријатни луѓе, но тоа не значи дека и вие треба да бидете непријатни. Сè што правите треба да ве приближи до слични цели. Одржувајте ги ветувањата на време, инаку нема добро да се забавувате. Нервоза.

РИБИ

Некои промени се пред вас, а тие се неизбежни. И самите сте придонеле за тоа, а сега не ви оди баш најдобро. Избегнувајте провокативни ситуации или личност која не ги задоволува вашите емотивни критериуми. Ви претстојат напорни денови. Обрнете внимание на исхраната.

Евротип
SNBROKER
To Top