Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (09.09.2022)

Овен

Работа: Неочекуван деловен договор може да ви отвори простор за многу ветувачка работа. Искористете ја поволната можност.

Љубов: Слободен Овен, добра енергија, добро расположение, многу акција и контактите се пред вас. Треба да уживате и да се предадете на моменталната добра атмосфера.

Здравје: Многу добро.

Бик

Работа: Бикот може да добие ненадејна нова деловна понуда, или унапредување на хиерархиската скала.

Љубов: Во врска со случувањата во сферата на љубовните врски, внимавајте на недоразбирањата и избегнувајте долги дискусии и дебати со саканата личност.

Здравје: Многу добро

Близнаци

Работа: Неочекувано лесно можете да стапите во контакт со луѓе кои ви значат во бизнисот и можете и ќе започнете сосема нови приказни. Само напред.

Љубов: Може да имате комуникација со повеќе луѓе, но ве интересира една и веројатно најкомплицираната, па ќе имате предизвици.

Здравје: Многу добро.

Рак

Работа: Можно е да се појават нови можности и сега е вистинското време да ги искористите. Пријателите исто така можат да ви помогнат, а во некои можете да најдете сосема неочекувана поддршка.

Љубов: Размислете и внимателно проверете ја валидноста на вознемирувачките информации во сферата на љубовта, но најважно е ништо да не сфаќате премногу лично денес.

Здравје: Можни вирусни, бактериски инфекции.

Лав

Работа: Можна е нова понуда за работа или можност да направите нешто поразлично, нов деловен проект кој би можел да ја подобри вашата финансиска состојба.

Љубов: Доколку сте слободни, постои можност да започнете нова сериозна љубовна приказна. Можно е да се работи за некој што веќе го познавате, но не сте имале можност да направите нешто поконкретно.

Здравје: Бидете активни, дружете се со позитивни луѓе, опуштете се.

Девица

Работа: Девицата ја очекува мирен и релативно стабилен работен ден. Иако нема индикации за големи проблеми, за очекување е премногу да се грижите за деталите од работата кои не зависат од вас.

Љубов: Слободни Девици, секојдневно остварувате контакти со интересни, нови луѓе и тешко е да се одлучите и да го направите вистинскиот избор во овој момент. Горчливо слатко.

Здравје: Многу добро.

Вага

Работа: Ќе имате лоша комуникација со соработниците, внимавајте на односот со претпоставените, бидејќи може да има напнати разговори. Потребна е и малку дипломатија за да се помине се со што помала иритација.

Љубов: Слободните Ваги треба да очекуваат се на љубовно поле. Неочекувани ситуации, контакти преку социјалните мрежи, поранешни партнери, оние со кои соработувате во бизнисот, насекаде има опции за разгорување на страстите.

Здравје: Нема значајни предупредувања.

Шкорпија

Работа: Нема причина да бидете професионално пасивни и непотребно скромни денес кога се во прашање вашите знаења и вештини. Некои промени ќе бидат иницирани.

Љубов: Некој вид на цртање на линијата треба да ви користи и на полето на љубовните врски. Не брзајте, но размислете за тоа.

Здравје: Можни кардиоваскуларни проблеми.

Стрелец

Работа: Не е поволен период за службени патувања, можни се доцнења, проблеми со документацијата, тешки компромиси.

Љубов: Повеќе или помалку незадоволни на полето на партнерските односи, обидете се денес да бидете првенствено суптилни во согледувањето и разбирањето на потребите на саканата личност.

Здравје: Многу добро.

Јарец

Работа: Странските соработници може да бидат заинтересирани да ве вклучат во нивните проекти, па би било вредно да се потрудите во овој сегмент. Само напред.

Љубов: Би можеле да го изненадите вашиот сакан со предлог за кратко патување, екскурзија. Уживајте.

Здравје: Грлото ви е чувствително, затоа избегнувајте ладни и газирани пијалоци.

Водолија

Работа: Добра деловна клима, со уште подобри изгледи за Водолиите да го дочекаат крајот на овој ден презадоволни од постигнатите резултати на професионално поле. Ненадејно може да се појави нова деловна можност.

Љубов: Денешните околности во љубовната сфера можат навистина да ви користат, особено ако сте со отворено срце за нови познанства. Овие денови ве опкружуваат интересни луѓе, па може да биде тешко да се направи избор.

Здравје: Пазете се од повреди.

Риба

Работа: Можно е да бидете под притисок бидејќи има многу деловни обврски и премалку време за да завршите се, а помош од луѓето на кои обично сметате отсуствува.

Љубов: Доколку имате повеќе сомнежи за саканата личност, искористете го овој ден за да ги минимизирате тие дилеми и да ја расчистите ситуацијата.

Здравје: Можна несоница, главоболка.

Евротип
SNBROKER
To Top