Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (10.01.2021)

ОВЕН

Работа: Загрижени сте поради работната ситуација. Во ток е застој и ве плаши можноста дека ќе потрае.

Љубов: Грижите на работа влијаат на вашиот однос со партнерот, така што не сте му целосно посветени.

Здравје: Имате недостаток на енергија.

БИК

Работа: Што се однесува до работата, се тече како што треба: знаете што сакате, вредни сте и ги остварувате целите. Финансиите се проблематични.

Љубов: На емотивната врска и се ближи крајот. Дошло до дистанца и тоа нормално го прифаќате.

Здравје: Стабилно здравје.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Доколку се занимавате со приватна работа, минувате низ нагласено недоволен период кој се состои од недостаток на пари и финансии.

Љубов: Односот со брачниот партнер е стабилен. Имате сличен начин на размислувања што ви е важно.

Здравје: Проблеми со грлото.


РАК

Работа: Ве загрижува ситуацијата на работа. Обврски секој ден се се помалку.

Љубов: Ве очекува ново познанство. Другата страна остава одличен впечаток. Делува сериозно и конснтатно.

Здравје: Внимавајте на исхрана. Црниот дроб е чувствителен.


ЛАВ

Работа: На работа ве очекуваат тешкотии. Пробувате да ги надминете, но засега не успевате.

Љубов: Не сте во целост задоволни од однесувањето на брачниот партнер. Ви пречи неговата ладнокрвност, иако бракот го сметате стабилен.

Здравје: Коските се чувствителни.


ДЕВИЦА

Работа: Максимално сте фокусирани на надминување на проблемите на работа. Стигнуваат парите на кои размислувате.

Љубов: Поради проблемите на работа, не посветувате доволно внимание на брачниот партнер, што му пречи.

Здравје: Циркулацијата е лоша.


ВАГА

Работа: Работната и финансиската ситуација се стабилни, така што сте задоволни.

Љубов: Кога е емотивната врска во прашање, комуникацијата е лоша. Се ви смета, но ништо не му кажувате на партнерот, па тој не е свесен дека сте незадоволни.

Здравје: Стомакот е чувствителен.


ШКОРПИЈА

Работа: Успешни сте во прилики на регулирања на правни прашања. Во случај на доаѓање на суд, оставате одличен впечаток.

Љубов: Фокусирани сте на брачниот партнер. Се трудите што повеќе да бидете заедно.

Здравје: Неопходен ви е одмор.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Што се однесува д оработата, се се одвива според планот. Енергични сте, брзи и се одработувате на време.

Љубов: Емотивната врска одлично напредува. Имате полна поддршка на партнерот кој ја разбира вашата желба да се докажете на работа.

Здравје: Стабилно здравје.


ЈАРЕЦ

Работа: Загрижени сте поради работа. Таа стагнира, а вие не успевате да ја „подигнете“.

Љубов: Во целост сте задоволни од емотивната врска. Ви годи вниманието и нежноста од партнерот. Размислувате за брак.

Здравје: Зајакнете го имунитетот.


ВОДОЛИЈА

Работа: Имате огромни очекувања кога се финансиите во прашање. Ве очекува разочарување затоа што добивката ќе биде согласно очеквуањата.

Љубов: Доаѓа до одвојување од партнерот. Сметате дека ништо не ве врзува и ја прекинувате врската.

Здравје: Ограничете го внесот на храна и пијалоци.


РИБИ

Работа: Работата одлично се развива, ако има врска со странство. Проблемот се финансиите кои се ограничени.

Љубов: Не разговарате со брачниот партнер. Чекате другата страна да покаже иницијатива по прашањето на помирување.

Здравје: Внимавајте на внесот на храна.

GOLD
To Top