Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (10.03.2021)

ОВЕН

Работа: Добивате можност да ја покажете својата подготвеност. На работата сте максимално посветени и тоа ќе ви се исплати.

Љубов: Може да дојдете до интересно познанство со личност која ќе ви покаже многу љубов.

Здравје: Имате вишок енергија.

БИК

Работа: Финансиите на некој начин ви се променливи и се оди по нестабилен тек. Не сте задоволни.

Љубов: Ако не му ги покажете на партнерот своите искрени чувства, нема да може да ве разбере.

Здравје: Избегнувајте цигари.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ви се одложуваат некои планови и не сте претерано среќни поради тоа. Очекувајте стагнација на работа.

Љубов: Ако сте слободни, денешниот ден е поволен за ново познанство и флерт.

Здравје: Внимавајте ако сте наклонети кон алергии.

РАК

Работа: Може да очекувате ден во кој ќе имате многу работа, обврски и густ распоред пред себе.

Љубов: Сигурни сте во своите чувства и не ви е проблем на партнерот отворено да му покажете што сакате во односот со него.

Здравје: Внесувајте повеќе витамини.

ЛАВ

Работа: Неопходно е повеќе да се посветите на работата ако сакате да ги остварите зацртаните цели. Во спротивно ќе бидете незадоволни.

Љубов: Размислете малку околу околностите кои не ви се наклонети.

Здравје: Несоница ве мачи.

ДЕВИЦА

Работа: Пред вас е ден кој носи некои мали компликации на вашето работно поле. Можни се разни проблеми.

Љубов: Ако сте слободни, ве очекува период во кој ќе имате многу додворувачи.

Здравје: Внесувајте повеќе витамини.

ВАГА

Работа: Не ви е претерано поволна ситуацијата на работа, чувствувате дека некои работи се ризични и дека „ви бега“ тлото под нозете.

Љубов: Потребна ви е пауза во емотивната врска, затоа што односот со партнерот почна да ве оптоварува.

Здравје: Чувствителна кичма.

ШКОРПИЈА

Работа: Патување во странство би можело да ви донесе важни промени. Ве очекува генерално поволен период.

Љубов: Може да очекувате дека ќе успеете да остварите добри промени во љубовта.

Здравје: Избегнувајте алкохол и пороци.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Доколку очекувате било каков прилив на пари, денешниот ден ви е поволен. Ви доаѓа подобрување на финансиите.

Љубов: Можно е да ви се укаже шанса да ги покажете искрените чувства кон симпатијата.

Здравје: Полни сте со сила.

ЈАРЕЦ

Работа: Ќе успеете да решите некоја дилема и да донесете одлука. Ве очекуваат важни работни пресврти.

Љубов: Можно е да ви се ближи битна одлука по прашање на бракот и заедница со саканата личност.

Здравје: Нискиот притисок ви прави мали проблеми.

ВОДОЛИЈА

Работа: Имете многу работа и не ви е лесно сите обврски сами да ги завршите. Потребна ви е поддршка и помош од соработниците.

Љубов: Пред вас е период во кој може да дојдете до разочарување на полето емоции.

Здравје: Добро се чувствувате.

РИБИ

Работа: Може да очекувате фаза во која за вас ќе биде многу поволна. Ќе успеете да остварите стабилизација.

Љубов: Ве очекува ново познанство кое може да биде значајно за вашата иднина.

Здравје: Ќе ви годи прошетка.

Евротип
SNBROKER
To Top