Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (11.01.2021)

ОВЕН

Работа: Пробајте да размислите пред да донесете капителни одлуки. Парите ги очекувате пред крајот на денот.

Љубов: Во емотивниот живот мора да поставите реални цели.

Здравје: Внимавајте на лековите.

БИК

Работа: Имате проблем со финансии, па очекувате позајмица од пријател или од саканата личност за да ги покриете „дупките“.

Љубов: Ве очекува средба со личност од работното опкружување, или со личност која ја среќавате секојдневно. Има искри и хемија.

Здравје: Напнатост, нервоза.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Работете со млади соработници. Ќе имате поголема заработувачка и поголемо задоволство.

Љубов: Имате личност крај себе која многу бара, особено ако во хороскоп е Бик.

Здравје: Чувајте се од настинки.


РАК

Работа: Ако имате долгови, ќе бидете притиснати од страна на банките или некоја странска компанија.

Љубов: Партнерот се сомнева во вас. Не ви верува. За да ја вратите довербата, купете некој подарок со кој ќе го изненадите.

Здравје: Одморајте повеќе.


ЛАВ

Работа: Надредната личност ви создава нервоза. Морате да ја поправите комуникацијата со него.

Љубов: Ако сте машко, ќе имате добар однос со некоја личност родена во знакот на Лав. Ако сте женско, тогаш ве очекува средба и добар однос со Овен.

Здравје: Чувајте се од повреди.


ДЕВИЦА

Работа: Денешниот ден е добар за заработка и почеток на нова работа. Важно е да бидете упорни.

Љубов: Слободните Девици мора да се отворат. Добар е денот за средба со роден во знакот на Бик.

Здравје: Пијте витамини, чувајте го имунитетот.

ВАГА

Работа: Соработниците околу вас не се подготвени да одговорат на вашата енергија. Поради тоа страдете и менувате колектив.

Љубов: Мислите на личност која не е блиску до вас. Веројатно е во некоја прекуокеанска земја.

Здравје: Избегнувајте слатки.


ШКОРПИЈА

Работа: Отежнување на почетокот на денот. После 13 часот ќе имате успешен ден на ова поле.

Љубов: Слободните Шкорпии имаат добар ден со личност од опкружувањето. Можеби е некој кој ви се допаѓа подолго време.

Здравје: Чувствителна кожа.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Добар ден за промена на работата или ви се раѓаат нови идеи.

Љубов: Не сте расположени за расправии со партнерот. Често морате да се правдате каде сте биле, што сте правеле…

Здравје: Притисокот ви прави проблеми.


ЈАРЕЦ

Работа: Сите Јарци го сакаат почетокот на неделата, затоа што се некои кои сакаат ред и дисциплина. Поволен ден за финансии.

Љубов: Ако сте жена, ви се додворува помлада машка личност. Машките Јарци мора да се стабилизираат низ брак.

Здравје: Реума.


ВОДОЛИЈА

Работа: И натаму имате притисок од оние соработници кои се неспособни самите нешто да организираат. Морате да бидете построги.

Љубов: Добрата енергија за љубов доаѓа преку некоја личност од Стрелец, Бик или Риби.

Здравје: Емотивни осцилации.


РИБИ

Работа: Се е важно денеска. Морате да се свртите кон љубезност, дипломатија и естетика.

Љубов: Со некоја Водолија гледате да создадете добар однос. Ако сте во брак, морате да се занимавате со желбите на партнерот.

Здравје: Силен имунитет, добро здравје.

Евротип
Евротип
To Top