Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (11.04.2017)

Овен

Финансиската ситуација е исклучително слаба, а вашиот понатамошен развој зависи од неа, но ќе мора да се снајдете со она што го знаете и имате. За вас тоа нема да претставува проблем, но ќе има и такви на кои ќе треба да им дадете упатства. Помогнете им со своето знаење.

Бик

Помогнете им на колегите да ги завршат задачите, и не ги осудувајте што не можат да се снајдат. Бидете отворени и кооперативни, бидејќи во крајна линија се работи за заеднички резултати кои подоцна ќе дојдат. Благодарноста која ќе следи ќе ви биде мотив дополнително да се вложите во започнатите активности.

Близнаци

Возбудени сте од новите прилики и не можете да сфатите дали тоа реално ви се случува на вас. Овој период е поволен да докажете дека и вие поседувате вештини кои и се потребни на секоја компанија. Кариерата ќе се движи во нагорна линија. Вашиот партнер ќе ве поддржи во сите идеи.

Рак

Можеби не сте задоволни од моменталните случувања, но сепак не се раочарувајте следи поповолен период во кој вашата финансиска состојба ќе биде значително подобра. Имате некаков план за бизнис, за кој ќе ви биде потребна помош од пријателите. Вашето семејство очекува поголем дел од денот да го поминете заедно.

Лав

Можеби за вас следи тежок период, но вие нема да ја загубите силата и надежта. Пријателите ќе ве повикаат на заедничко патување на кое ќе остварите важни контакти. Некој ваш близок ќе побара помош од вас, не се срамете да го одбиете доколку не сте во состојба да му помогнете.

Девица

Каде и да одите, ќе бидете добредојдени, бидејќи ќе ширите позитивна енергија со хумористични коментари и дипломатски приод во секој разговор. Со вашата страст за дискутирање ќе привлечете многу обожаватели. Ова е одличен период за склопување на нови договори и проширување на деловните контакти.

Вага

Одличен ден за поволен развој на кариерата. Пред вас се денови богати со прилики за развој. Бидете отворени, пресретливи, почитувајте ги другите како и себе и ќе видите дека можете речиси се. Немојте да се преценувате или да се потпирате на стара слава. Ова е почеток на просперитетен период.

Шкорпија

Имате проблеми на работното место, а нивното решение не зависи само од вас. Побарајте помош од колегите или од шефот за заеднички да му пристапите на проблемот. Некои нешта кои ви останале незавршени ќе ви предизвикаат дополнителни проблеми. Бидете малку сами и размислете за следните потези.

Стрелец

Денешниот ден одличен за бизнис. Договарајте средби со колеги и бизнис соработници надвор од работното место. Во порелаксирана атмосфера ќе можете да извлекувате многу повеќе информации кои ќе ви помогнат да се вивнете кон успехот. Вашето семејство безрезервно ве поддржува во вашите планови, покажете благодарност.

Јарец

Заедно со саканата личност ќе пронајдете начин како вашите приходи да бидат поголеми. Домашниот буџет ќе се полни а вие ќе уживате во заедничката среќа. Нека не ве плашат препреките, за секој проблем постои решение. Одлучноста ќе ви помогне многу побрзо да напредувате.

Водолија

Вашето влијание во работата ќе биде базирано на вашата инвентивност и професионалност. Овие денови се уште ќе очекувате некои одговори од кругот на стручни луѓе кои многу ќе влијаат на понатамошниот развој на работата. Општо земено сега работата е под контролна и добро се развива.

Риби

Ќе имате поддршка од некој член од семејството, без оглед дали од финансиски аспект или преку познанства и контакти. Вие најверојатно ќе очекувате многу повеќе од тоа, но сепак не се надевајте дека некој друг ќе ја заврши работата наместо вас. Ќе бидете повикани на некакво патување, искористете ја шансата за одмор и релаксација.

GOLD
To Top