Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (11.04.2022)

Овен

Работа: Постојните аспекти можат да го забават темпото на вашата работа, па затоа е подобро да се посветите на подготовките и планирањето во овој период.

Љубов: Слободниот Овен може да запознае исклучително шармантна Вага, преку пријател.

Здравје: Главоболка.

Бик

Работа: Овој ден може да ви донесе многу успешни деловни преговори. Ве очекува финансиска добивка.

Љубов: Ѕвездите особено ве сакаат денес, интензивниот прилив на позитивна енергија ви ја носи вистинската личност во живот.

Здравје: Движете се повеќе.

Близнаци

Работа: Овој ден може да ви донесе сериозни конфликти на работа. Внимание во разговорите со претпоставените.

Љубов: Негативниот аспект укажува на недоразбирања со партнерот. Атмосфера на недоверба меѓу вас и вашиот партнер.

Здравје: Избегнувајте зачадени, непроветрени места.

Рак

Работа: Негативните аспекти ви носат неповолни финансиски околности. Можни се компликации со соработниците.

Љубов: Слободните Ракови можат да се заљубат на прв поглед. Сепак, не претерувајте со идеализирање на нов партнер.

Здравје: варење.

Лав

Работа: Напнатата атмосфера во деловните преговори може да ве стави под стрес. Вашиот деловен партнер ќе биде бескомпромисен, па ќе мора да најдете компромисно решение.

Љубов: Ве очекува интересно познанство на долги патувања. Ќе бидете маѓепсани од шармантна Водолија.

Здравје: Аритмија.

Девица

Работа: Сегашниот начин на водење бизнис може да доведе до прекини и одложувања. Ситуацијата ќе бара прилагодување.

Љубов: Пред вас е почеток на љубовна врска. Под напливот на емоции ја губите познатата самоконтрола.

Здравје: Нервозни сте, има пад на концентрацијата, а се е последица на незадоволство.

Вага

Работа: Уживате во посебната наклонетост на Звезда. Аспекти од вашето поле на финансии најавуваат покачување или унапредување.

Љубов: Ви претстои голем предизвик да стапите во тајна врска со личност која ви е неодоливо привлечна.

Здравје: Страдате од несоница, која е последица на замор, оптоварени сте со нови идеи.

Шкорпија

Работа: Недоразбирањата со колегите и претпоставените денес можат да создадат напната атмосфера. Пазете се од интриги.

Љубов: Поволните аспекти ви носат бран на позитивна енергија, која ќе ја почувствувате низ бура од страсти во врската со партнерот.

Здравје: Потребна ви е активност, ја запоставивте вашата кондиција.

Стрелец

Работа: Проблеми може да направи соработник од странство. Прифатете го предизвикот и пронајдете компромисно решение.

Љубов: Почеток на тајна љубовна врска со личност која ја познавате преку работата. Не ви се советува да влегувате во паралелна врска, бидејќи може да дојде до скандал.

Здравје: Одлично се чувствувате.

Јарец

Работа: Почекајте подобро време за деловен состанок и ризични инвестиции. Денеска може да се појават неочекувани пречки. Подгответе резервен план.

Љубов: Конфликтот на ставовите со партнерот може да придонесе за вашата дистанца. Потребно е компромисно решение.

Здравје: Ревматски зглобови.

Водолија

Работа: Комуникацијата на овој ден е многу лоша, што може да доведе до застој во преговорите. Променете ја тактиката и пристапот.

Љубов: Негативните аспекти предизвикуваат несогласување со партнерот. Вашата врска е нарушена, а неговото однесување непредвидливо.

Здравје: Лоша периферна циркулација.

Риба

Работа: Вашиот однос со деловните соработници може да биде проблематичен во овој период. Потребни се дополнителни прилагодувања.

Љубов: Бидете што е можно поискрени со партнерот, бидејќи почнав да се сомневам во вас и во вашите чувства.

Здравје: Проблеми со синусите. Заштитете се за време на студено време.

Евротип
SNBROKER
To Top