Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (12.01.2021)

ОВЕН

Работа: Работата е во застој и не знаете како да ја подигнете. Секоја идеа наидува на пречки поради кои не може да се реализира.

Љубов: Брачниот партнер ви пружа емотивна и материјална поддршка. Се потпирате на него во секоја смисла.

Здравје: Не сте расположени.

БИК

Работа: Задоволни сте како се одвива работата. Се добро сте испланирале, а реализацијата тече глатко. Работата ви дава чувство на сигурност.

Љубов: Не сте заинтересирани за врска. Сте дошле до степен што ниту да имате на партнерот што да му кажете, ниту тој вам.

Здравје: Се чувствувате одлично.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Задоволни сте како се развива работата. Упорни сте и прагматични. Надредената личност ве фали.

Љубов: Задоволни сте од односот со партнерот. Он делува загрижено, но во целост е посветен на врската.

Здравје: Добро се чувствувате.


РАК

Работа: Сте кренале раце од работа. После неколку обиди да ја почнете работата, сте добиле впечаток дека тоа е невозможно.

Љубов: Свесни сте дека брачниот партнер не го интересира повеќе бракот, и дека веднаш би прифатил развод доколку би го предложиле.

Здравје: Главоболка ве мачи.


ЛАВ

Работа: Не успевате да ги решите проблемите. Дури ни вашата упорност ниту дополнителниот труд не дава никакви резултати.

Љубов: Брачниот партнер е во депресија. Сметате дека таа е од минлив тип, па не се возбудувате премногу околу тоа.

Здравје: Не сте расположени.


ДЕВИЦА

Работа: Соработката со странците одлично се развива. Сето останато не ви оди од рака. Конечно, стигнуваат парите кои сте ги чекале.

Љубов: Бракот е во голема криза. Некогаш сте уживале во комуникацијата со партнерот, а сега комуникација воопшто нема.

Здравје: Нестабилен притисок.


ВАГА

Работа: Работата е стабилна. Задоволни сте како се одвива. Работите во опуштена атмосфера што ви е многу важно.

Љубов: Уживате во односот со брачниот партнер. Ви делува загрижено, но тука сте да го опуштите.

Здравје: Се чувствувате одлично.


ШКОРПИЈА

Работа: Денот е тежок. Што и да започнете да работите, не ви оди од рака. Демотивирани сте од ситуацијата на работа.

Љубов: Имате симпатија, но немате контакт со неа. Чекате вистински момент за да тргнете во акција.

Здравје: Чувајте се од настинка.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Работата совршено се одвива. Се што замислувате, тоа и го остварувате во најкраткиот можен рок, без компликации.

Љубов: Задоволни сте како врската се одвива. Партнерот е емотивно стабилен, што многу ви значи.

Здравје: Имунитетот ви е слаб.


ЈАРЕЦ

Работа: Работата стагнира, и загрижени сте поради тоа и поради лошите финансии. Немате идеја како да ја подобрите ситуацијата.

Љубов: Емотивно сте незаинтересирани за брачен партнер. Сметате дека бракот е чиста форма, затоа што емоциите исчезнале.

Здравје: Коските се чувствителни.


ВОДОЛИЈА

Работа: Планирате некои стари идеи да ги преформулирате и да ги реализирате. Имате огромни очекувања.

Љубов: На емотивното поле нема нови случувања. Имате субјективен впечаток дека никогаш нема да запознаете личност која ви одговара за врска.

Здравје: Не сте расположени.


РИБИ

Работа: Задоволни сте како се одвива работата. Заинтересирани сте за соработка со странци, и во тој правец вложувате напор.

Љубов: Бракот е во криза. Брачниот партнер целосно се оддалечил од вас, и не знаете што да направие за да го поправите односот.

Здравје: Стабилно здравје.

Евротип
Евротип
To Top