Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (12.03.2021)

ОВЕН 

Работа: Ако сте приватник, не сте сигурни која одлука треба да ја донесете. Најдобро е да ја послушата интуицијата.

Љубов: Максимално сте посветени на тајна врска и уживате во возвратената љубов.

Здравје: Наклонетост кон повреди.


БИК

Работа: Амбициозни сте. Со колегите формулирате планови и очекувате да доживеат голем успех.

Љубов: Со симпатијата се во постојан контакт, но никако еден од вас да спомене влегување во врска.

Здравје: Стабилно здравје.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Ситуацијата е стабилна. Ве очекува нервоза на полето финансии поради непланиран трошок поради кој ќе се каете.

Љубов: Вљубени сте и гледате на саканата личност да и угодите.

Здравје: Чувајте се од повреди.


РАК

Работа: Во фаза сте на правење на нови планови. Комуникацијата со соработниците е интензивна.

Љубов: Немате многу време за партнер, па тој се врти на другата страна и се впушта во флерт.

Здравје: Стабилно здравје.


ЛАВ

Работа: Презадоволни сте од комуникацијата со странците. Оптимистични сте и верувате дека ќе прерасне во долготрајна соработка.

Љубов: Со симпатијата одржувате редовен контакт, но дури ниту вие не прескажувате дека ве интересира врска.

Здравје: Променлив притисок.


ДЕВИЦА

Работа: Работата бара интензивна комуникација со соработниците. Поради тоа, важите конкрентни обврски трпат.

Љубов: Брачниот партнер е вљубен, се труди околу вас и гледа да ви угоди за се.

Здравје: Проблеми со коските.


ВАГА

Работа: На работа нема значајни случувања. Работата ја одработувате рутински без никакви проблеми.

Љубов: Се преиспитувате по прашање околу врска. Не сте сигурни дали партнерот ви одговара.

Здравје: Стабилно здравје.


ШКОРПИЈА

Работа: Нема никакви проблеми кога соработката со домашни партнери е во прашање. Ве очекуваат проблеми во соработката со странците.

Љубов: Емоциите ви се интензивни и имате потреба за присуство на партнерот.

Здравје: Проблеми во сообраќајот се можни.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Работата ја доѓивувате како рутина, без никакви предизвици. Ако овој тренд продолжи, ќе ви стане здодевно.

Љубов: Ви годи флертување. Не сте свесни дека сериозно сте заинтересирани за другата страна.

Здравје: Стабилно здравје.


ЈАРЕЦ

Работа: Работните обврски само се зголемуваат. Пробувате да ги одработите брзо, но притоа правите грешки.

Љубов: Романтични сте и партнерот го изненадувате со романтична вечера.

Здравје: Нестабилно расположение.


ВОДОЛИЈА

Работа: Не успевате да најдете заеднички јазик со соработниците. Поради тоа ви следи нервоза.

Љубов: Ви се допаѓа личност која има официјален статус на ваш пријател.

Здравје: Внимавајте на исхрана. Стомакот е чувствителен.


РИБИ

Работа: Таинствени сте на работа и од колегите ги криете плановите и состаноците.

Љубов: Имате нагласена потреба за блискост со партнерот. Очекувате да ви се посвети.

Здравје: Стабилно здравје.

GOLD
To Top