Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (12.05.2021)

ОВЕН

Работа: Пред вас е генерално добар ден за работа. Може да се потпрете на работните партнери и соработници.

Љубов: Се сомневате во партнерот, и односот паѓа во минус фаза поради вашата љубомора.

Здравје: Можни проблеми со забите.


БИК

Работа: Ве очекува период во кој ќе може да се свртите кон некои постигнување и да се почувствувате горди поради тоа.

Љубов: Размислувате за заеднички живот, и сметате дека сте подготвени на таков чекор со саканата личност.

Здравје: Можни проблеми поради хормони.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Ако останете доволно сконцентрирани на својата работа, ќе успеете да решите некои проблеми кои ве оптоваруваат.

Љубов: Ви следува зближување со личност која ви значи. Поволен ден за почеток на нова врска.

Здравје: Избегнувајте си ги сите пороци.


РАК

Работа: Ако сте претерано пасивни и недоволно посветени на работата, лесно би можело да се случи да направите некои големи грешки.

Љубов: Можеби несвесно партнерот сте го довеле до незгодна ситуација и сте го повредиле.

Здравје: Одморајте и опуштете се.


ЛАВ

Работа: Немојте премногу да се преоптоварувате со туѓата работа, туку максимално посветете се на своите обврски.

Љубов: Потрудете се со сканата личност да бидете искрени и да и покажете каков однос сакате.

Здравје: Без поголеми проблеми со здравјето.


ДЕВИЦА

Работа: Пред вас е добра фаза во која ќе може да решите некои мали компликации.

Љубов: Можен почеток на љубовна врска. Ве очекува средба со личност која многу позитивно ќе ве изненади.

Здравје: Поволен период за опоравување.


ВАГА

Работа: Пред вас е период во кој ќе имате мали компликации поради некои нерешени ситуации од минатото.

Љубов: Ако превземете иницијатива кон личноста која ви се допаѓа, ќе успеете да остварите добар однос.

Здравје: Можни проблеми со синусите.


ШКОРПИЈА

Работа: Работата ви оди од рака без големи проблеми и компликации. Може да очекувате поволен ден.

Љубов: Неопходно е да го смените пристапот кој го имате кон личноста која ви се допаѓа, ако сакате да го добиете вниманието.

Здравје: Наклонети сте кон депресија.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Може да очеквуате дека ќе успеете да ги остварите своите цели во следниот период.

Љубов: Потрудете се со саканата личност да остварите компромис. Важно е да бидете посветени еден на друг.

Здравје: Чувајте се во сообраќај.


ЈАРЕЦ

Работа: Константно сте напнати и лесно може да влегувате во лесни конфликлти и караници на полето работа.

Љубов: Подготвени сте на саканата личност да и дадете до знаење се она што ви пречи кај неа.

Здравје: Најдете повеќе време за сон и одмор.


ВОДОЛИЈА

Работа: Очеквуајте дека денеска на работа ќе имате некои мали непријатности кои ќе ве оптоваруваат.

Љубов: Сонувате за личност која ви се допаѓа. Доаѓа време вашиот однос да се конкретизира.

Здравје: Можна главоболка.


РИБИ

Работа: Немојте многу да трошите, туку покажете дека знаете да штедите.

Љубов: Се двоумите околу емотивни одлуки. Не сте сигурни во кој правец треба да се насочите.

Здравје: Чувствителен нервен систем.

Евротип
Евротип
To Top