Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (13.04.2021)

ОВЕН

Работа: Имате многу обврски на работното поле. Доста енергија вложувате во работата со која се занимавате.

Љубов: Не ви се допаѓа односот со саканата личност. Отворено ќе и покажете што мислите за вашата врска.

Здравје: Внесувајте повеќе витамини.


БИК

Работа: Нема причини да се грижите за работата. Само се потрудите што подобро да се организирате.

Љубов: Ви доаѓа прилика да се запознаете со личност која ја посматрате од далеку веќе некое време.

Здравје: Создавајте здрави навики.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Лесно може да почнете нова работа, ако такво нешто планирате. Ве очекува поволен период за реализација на целите.

Љубов: Можно е меѓу вас и партнерот да има мали проблеми во комуникацијата.

Здравје: Проблеми со белите дробови.


РАК

Работа: Ве очекуваат мали препреки кои ќе успеете да ги надминете ако покажете доволно иницијатива.

Љубов: Добро се чувствувате крај саканата личност и среќни сте. Вашиот однос може да трае на долги патеки.

Здравје: Ви се враќаат хроничните проблеми.


ЛАВ

Работа: Има многу добра интуиција и на време успевате да претчувствувате кога треба да ја менувате работата.

Љубов: Имате добар однос со саканата личност и убаво ви е кога сте заедно. Ве очекува поволен период.

Здравје: Низок притисок.


ДЕВИЦА

Работа: Не е поволен ден и може да очекувате стресови. Можна е мала штета или загуба.

Љубов: Со саканата личност не доаѓате до компромис. Ако сте слободни, не сте расположени за нови познанства.

Здравје: Проблеми со циркулацијата.


ВАГА

Работа: Сакате да ги решите проблемите кои ги имате на ова поле, но немате доволно сојузници на секоја страна.

Љубов: Имате впечаток дека саканата личност не е сосема искрена кон вас и често се сомневате во неа.

Здравје: Проблеми со дишните патишта.


ШКОРПИЈА

Работа: Внимавајте на финансиите затоа што поради прекумерните трошоци би можеле да имате проблеми.

Љубов: Ве очекува неповолен период. Ако сте во брак, ве очекува голема криза во односот со саканата личност.

Здравје: Проблеми со хормоните.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Водете сметка кога е во прашање вашата работа. Многу работи би можеле да ве оптоваруваат на ова поле.

Љубов: Наклонети сте на претерување и покажување на емоции кон личноста која можеби не е искрена кон вас.

Здравје: Потребно ви е повеќе сон.


ЈАРЕЦ

Работа: Пред вас е неповолен период во кој ќе имате проблеми на полето работа.

Љубов: Платонската врска не може повеќе да се одржи. Чувствувате дека ви е потребно нешто друго.

Здравје: Посетете лекар на време. Не се чувствувате добро.


ВОДОЛИЈА

Работа: Водете сметка околу комуникацијата која ја остварувате со своите соработници и надредените во работното опкружување.

Љубов: Не сте сигурни што чувствувате кон саканата личност со која се гледате и често размислувате за прекин.

Здравје: Нервниот систем е чувствителен.


РИБИ

Работа: Може да очекувате дека ќе имате позитивен ден за работа и дека генерално ќе бидете задоволни од околностите на ова поле.

Љубов: Не сте подготвени за сериозни чекори ниту за брак. Уште некое време сакате да бидете сами.

Здравје: Проблеми со грбот.

Евротип
SNBROKER
To Top