Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (14.04.2021)

ОВЕН

Работа: Најдобро би било да ги пуштите вашите соработници да го покажат вистинското лице кон вас.

Љубов: Можно е да ви се повторуваат грешки кои порано сте ги правеле кон саканата личност и врската да ви влегува во кризна фаза.

Здравје: Вкочанетост во пределот на вратот.


БИК

Работа: Може да очекувате успех на полето работа денеска. Пред вас е период во кој ќе бидете задоволни.

Љубов: Потребно е да направите компромис во контактот со саканата личност.

Здравје: Пад на енергијата и хроничен умор.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Немате доволно трпение кога е во прашање решавање на работните проблеми, па правите нови грешки.

Љубов: Пробајте да разговарате со саканата личност која покажува дека не е задоволна од вашиот однос.

Здравје: Чувствителен уринарен тракт.


РАК

Работа: Може да очекувате дека ќе успеете да ги решите проблемите кои ве мачат на ова поле веќе некое време.

Љубов: Уживате во романтичната атмосфера со партнерот. Наскоро ќе правите важни планови за заедница.

Здравје: Хормонални пречки се нагласени.


ЛАВ

Работа: Доаѓате до можност на ова поле да ги покажете своите способности и на некој начин да се докажете.

Љубов: Со саканата личност убаво се снаоѓате. Ако сте слободни може да очекувате минлив флерт.

Здравје: Физичка активност е потребна.


ДЕВИЦА

Работа: Можни се неочекувани трошоци, но со вистинска организација да се надевате на позитивно решение на проблемите.

Љубов: Не сте задоволни од љубовната врска во која сте и сега често размислувате за раскин.

Здравје: Проблеми со урогениталниот тракт.


ВАГА

Работа: Очекувајте дека ќе бидете задоволни од околностите на полето работа. Се ви оди во прилог.

Љубов: Сте решиле да влезете во сериозна врска. Подготвени сте на саканата личност да и се посветите максимално.

Здравје: Проблеми со нервоза.


ШКОРПИЈА

Работа: Не сте успеале да ги исполните своите ветувања кон работните соработници, па се можни големи последици поради тоа.

Љубов: Без големи промени на ова поле. Ве очекува фаза во која малку ќе ви биде здодевно.

Здравје: Водете сметка околу холестеролот.


СТРЕЛЕЦ

Работа: На полето работа не би требало да имате проблеми или грижи. Се оди онака како што сте планирале.

Љубов: Ви се допаѓа личност со која сте почнале да се гледате, имате впечаток дека таа претствува се она што сакате.

Здравје: Можни респираторни инфекции.


ЈАРЕЦ

Работа: Очекувајте позитивна прилика да се вработите на некое работно место на кое може да останете на долги патеки во иднина.

Љубов: Ве очекува познанство кое ќе ви биде многу важно во иднина.

Здравје: Проблеми со стомакот.


ВОДОЛИЈА

Работа: Очекувајте дека ќе имате прилика да почнете нова работа со своите соработници и пријатели.

Љубов: Ви се допаѓа личност со која во моментов имате некој вид пријателски однос.

Здравје: Пад на имунитетот.


РИБИ

Работа: Ве очекува поволен период за работа. Ќе успеете да ги решите проблемите кои сте ги имале од порано.

Љубов: Може да очекувате ново познанство. Сепак, нешто во врска со таа личност уште на почеток ви влева несигурност.

Здравје: Избегнувајте алкохол.

Евротип
SNBROKER
To Top