Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (14.09.2022)

Овен 21.3.- 20.4.

Внимавајте, безопасна ситуација може да ве доведе до голема борба. Добро размислете пред каква било реакција.

ЉУБОВ Личност која не сте ја забележале до сега може да ви влезе под кожа. Не ни забележавте дека се почесто сте околу неа.

РАБОТА Нова деловна понуда не е она што го сакате.

ЗДРАВЈЕ Немојте премногу да се опуштите кога станува збор за храната.

Бик 21.4.-21.5.

Заситеноста што ја чувствувате е минлива, затоа не правете големи промени без претходно размислување.

ЉУБОВ Премногу сте чувствителни и немате реална слика за саканата личност.

РАБОТА Се што ќе започнете успешно ќе завршите.

ЗДРАВЈЕ Главоболка.

Близнаци 22.5.- 21.6.

Денеска ќе ви биде тешко да ги контролирате емоциите. Вашата потреба за слобода може да развие напнатост и нервоза во кругот на семејството.

ЉУБОВ Повторно се враќате назад во времето и посакувате да запознаете некоја личност.

РАБОТА Не двоумете се премногу кога е работата во прашање.

ЗДРАВЈЕ Пад на енергија.

Рак 22.6. – 22.7.

Денеска може да очекувате многу работа, но и хармонија со околината. Нема да можете сами да правите лоши работи.

ЉУБОВ Имате повеќе среќа од вообичаено.

РАБОТА Можна е некаква загуба на пари.

ЗДРАВЈЕ Настинка.

Лав 23.7.- 22.8.

Не само денес, туку и во текот на целиот месец, мора да внимавате да не брзате. Не донесувајте избрзани одлуки.

ЉУБОВ На многу лесен начин можете да остварите комуникација со личност која ви се допаѓа веќе некое време. Не пропуштајте ја шансата да разговарате ако сте сингл.

РАБОТА Можни се пократки патувања. За некои припадници на знакот тие се поврзани со работата, за други со нешто сосема друго.

ЗДРАВЈЕ Потребен ви е поквалитетен сон.

Девица 23.8. – 22,9.

Ќе обновите некои контакти или веќе сте го направиле тоа во претходните денови и сега размислете добро зошто тие врски биле прекинати.

ЉУБОВ Понекогаш е подобро да се донесе погрешна одлука отколку воопшто да не се донесе.

РАБОТА Внимавајте на трошењето пари.

ЗДРАВЈЕ Пијте доволно течности.

Вага 23,9. – 22.10.

Судир на мислења со една личност може да ви го уништи денот. Бидете мирни бидејќи сте свесни дека личноста спроти вас само се лаже себеси.

ЉУБОВ Не го одложувајте донесувањето на важна одлука бидејќи вашата сакана може да го изгуби трпението.

РАБОТА Не откривајте што сте планирале за следниот период.

ЗДРАВЈЕ Движете се повеќе.

Шкорпија 23.10.- 22.11.

Во наредниот период ве очекува успех. Можеби не би било лошо да се играат игри на среќа.

ЉУБОВ Изгледате отсутни, а вашата сакана покажува загриженост.

РАБОТА Можеби некој дел од работата ќе ви биде многу тежок, но не се откажувајте поради тоа.

ЗДРАВЈЕ Можна главоболка, особено кај оние кои се на диета.

Стрелец 21.11.- 21.12.

Погрешно проценувате некои луѓе затоа што ви одговара, но и самите знаете дека не е фер.

ЉУБОВ Не дозволувајте ништо да влијае на вашиот љубовен живот

РАБОТА Не сте задоволни со финансиите, или сте, но парите брзо ви се трошат.

ЗДРАВЈЕ Различен притисок.

Јарец 22.12.- 19.1.

Можеби ќе имате важен состанок или состанок денес. Обидете се да бидете опуштени и да оставите добар впечаток.

ЉУБОВ Не ве интересираат големи промени, сакате сè да биде безбедно како што е.

РАБОТА Позитивни вести за сите кои се занимаваат со афери поврзани со странство.

ЗДРАВЈЕ Проверете ги вашите хормони.

Водолија 20.1.- 19.2.

Целата енергија ја насочувате во правец на семејството. Имате одлични комуникациски вештини и оптимисти сте во секоја смисла.

ЉУБОВ Нагласената страст ве влече назад во некоја авантура.

РАБОТА Задоволни сте од ситуацијата на работа.

ЗДРАВЈЕ Грижете се повеќе за себе.

Риби 20.2.- 20.3.

Ги завршувате работите во последен момент, но тоа е ваш избор или така се чувствувате во моментот и не можете поинаку.

ЉУБОВ Врската што ја започнавте дефинитивно може да прерасне во нешто позначајно, но внимавајте што правите ако веќе сте во врска.

РАБОТА Ќе ја препознаете вистинската можност и ќе изберете што е најдобро за вас сега.

ЗДРАВЈЕ Пазете се од повреди.

Евротип
SNBROKER
To Top