Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (14.10.2020)

ОВЕН

Работа: Максимално сте фокусирани на обврските и успешни сте. Не сте задоволни од ситуацијата на емотивното поле.

Љубов: Имате потреба за емотивно интензивен однос, но саканата личност не ви излегува на помош.

Здравје: Повремено сте напнати.


БИК

Работа: Не сте задоволни од финансиите. Тие се ограничени и имате впечаток дека морате да размислувате за секој денар.

Љубов: Презадоволни сте од емотивниот однос. Имате впечаток дека конечно сте ја нашле вистинската личност.

Здравје: Грлото е чувствително.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Не сте задоволни од ситуацијата на работа. Што и да пробате да направите, нема ефект.

Љубов: Не сте сигурни во врската со партнерот. Внимателно го следите неговото однесување.

Здравје: Раздразливост.


РАК

Работа: Ве чека „море“ од проблеми. Пробувате да се изборите со нив, но не ви оди лесно.

Љубов: Емотивно сте неисполнети. Потребен ви е партнер за да се чувствувате добро.

Здравје: Водете сметка околу исхраната.


ЛАВ

Работа: Самоуверени сте и со многу ентузијазам се фокусирате на обврските. Успешни сте и задоволни од резултатите.

Љубов: Одличен ден за запознавање. Зрачите со авторитет и оставате поволен впечаток.

Здравје: Добро.


ДЕВИЦА

Работа: Имате премногу обврски и сакате да ги одработите што порано. Поради тоа правите ситни пропусти.

Љубов: Не сте свесни дека постои личност на која и се допаѓате. Погледнете околу себе. Некој внимателно следи што правите.

Здравје: Стабилно здравје.


ВАГА

Работа: Задоволни сте од ситуацијата на работа. Се се одвива како што сте замислиле, а работите и на нови работни планови.

Љубов: Емотивно сте незадоволни. Имате впечаток дека партнерот ги префрлил обврските на ваш грб.

Здравје: Солидно.


ШКОРПИЈА

Работа: Не сте задоволни од финансиската ситуација. Откажан е приливот на пари на кој сте сметале.

Љубов: Уживате во тајна љубов. Се препуштате на емоции и страсти.

Здравје: Внимавајте на храна.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Не успевате да остварите квалитетна комуникација со колегите. Вашите идеи не наидуваат на одобрување.

Љубов: Имате симпатија, но не сте сигурни дали ве гледа на начин на кој вие неа ја доживувате.

Здравје: Задоволни се со здравјето.


ЈАРЕЦ

Работа: Пробајте да одвоите повеќе време за носење одлуки. Ако одлуката ја донесете набрзина, ќе се каете.

Љубов: Не сте задоволни од емотивнат сфера. Комуникацијата е лоша.

Здравје: Проблеми со реума.


ВОДОЛИЈА

Работа: Задоволни сте од ситуацијата на работа. Плановите се реализираат онака како што очекувате.

Љубов: Не сте исполнети од емотивниот однос. Сакате партнерот да го поправи својот однос, но одбива.

Здравје: Солидно здравје.


РИБИ

Работа: Се појавуваат тешкотии кои го забавуваат процесот. Со многу оптимизам тргнувате во негово решавање.

Љубов: Интересна средба е пред вас. Интуицијата ви кажува дека сте сретнале личнос со која ве чека иднина.

Здравје: Стабилно здравје.

Евротип
SNBROKER
To Top